Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Remont dzięki VAT-owi

Przejazd kolejowy na ul. Lipowej w Gostyniu zostanie przebudowany. To wspólna inwestycja gminy i Polskich Kolei Państwowych. Samorząd będzie ona kosztowała 145 tys. zł. Miasto stać na tę inwestycję między innymi dlatego że odzyskało ponad 2,5 mln zł podatku VAT pochodzącego z budowy krytej pływalni.
- Przebudowa przejazdu na ul. Lipowej w Gostyniu będzie obejmowała likwidację toru linii Miejska Górka-Kościan oraz do pobliskiej firmy. Na torze Jarocin-Kąkolewo zostaną ułożone płyty kolejowe. Pasy ruchu będą poszerzone, a droga utwardzona kostką brukową. Prace wykona PKP. Materiał zakupi gmina Gostyń – czytamy w informacji prasowej gminy Gostyń. Radni miejscy już przekazali 45 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania. W budżecie gminy zaplanowano już kwotę 100 tys. zł na przebudowę tego przejazdu. Prace remontowe powinny zacząć się wczesną jesienią.

Samorząd może sobie pozwolić na zrealizowanie tak kosztownej inwestycji, jaką jest przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Gostyniu, gdyż odzyskał 2.540.706 zł podatku VAT. Pieniądze pochodzą z budowy krytej pływalni. Zadanie wykonała firma PwC. - Z wnioskiem do Urzędu Skarbowego gmina Gostyń wystąpiła już w 2013 roku. Pierwsze decyzje naczelnika Urzędu Skarbowego w Gostyniu i dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu nie były korzystne dla samorządu. Dopiero ostateczna, którą podjął sąd administracyjny, okazała się pozytywna – informują urzędnicy. Przy okazji pracownicy magistratu przypominają, że to nie pierwszy przypadek, w którym gmina Gostyń odzyskała podatek VAT z przeprowadzonej inwestycji. Wcześniej wrócił on także z przebudowy rynku, czy  adaptacji budynku na gostyńskie muzeum.   
Źródło: foto. gostyn.pl
2018-04-16 11:09 109

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.