Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

Rockowo-biegowa niedziela

Loty balonem, koncert wspomnień i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci, towarzyszyły imprezie RockRun Jarocin. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 300 zawodników. Rywalizowali na dwóch dystansach: 10 km i 21 km.

Bieg na dystansie 10 km pierwszy pokonał Maciej Mrówczyński z jarocińskich „Biegaczy”. Wśród kobiet najszybciej na metę przybiegła Kinga Friebe reprezentująca „Rozpędzonych Wiatrem” Golina. Zwycięzcą półmaratonu w kategorii mężczyzn został Adrian Żakowski z Goliny a najlepszą kobietą Elka Nekanda-Trepka z Pobiedzisk. W ramach RockRun Junior odbyła się rywalizacja pomiędzy najmłodszymi zawodnikami. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali medalami, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali nagrody dodatkowe.

Przypomnijmy, że zawodnicy RockRun Jarocin wystartowali z płyty głównej jarocińskiego stadionu i udali się na rynek, gdzie nawrócili i pobiegli w stronę Wilkowyi. Tam uczestnicy 10 km dystansu zawrócili na Stadion Miejski. Biegacze biorący udział w półmaratonie biegli dalej - do Łuszczanowa, skąd wrócili na stadion.

Biegowemu wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji. Odbywały się one na obiektach Jarocin Sport. Niekwestionowanym hitem okazał się lot balonem na uwięzi. Na kilkuminutowy pobyt w chmurach chętnych nie brakowało. Balony z Leszczyńskiego Klubu Balonowego wznosiły się z płyty sztucznego boiska od 16:30 aż do zmroku. Jednorazowo do kosza mogły wsiąść trzy osoby. Przez kilka minut podziwiali panoramę Jarocina z wysokości 30 m. Balonowa atrakcja związana była z 80. rocznicą zdobycia przez jarocinianina Antoniego Janusza Pucharu Gordona Bennetta w Międzynarodowych Zawodach Balonów Wolnych.

Przy wejściu na murawę prowadzona była zbiórka pieniędzy na renowację grobów żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921 znajdujących się na jarocińskim cmentarzu. Z puszkami stali harcerze.

Liczne zabawy przygotowano także w ramach festynu zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Ta część imprezy odbywała się na parkingu przy Aquaparku. Darmowe animacje dla dzieci, szaleństwa na dmuchanych zamkach, występy magika i szczudlarza – to tylko niektóre z nich. Dzieci doskonale bawiły się także na występach tanecznych. Dorośli zaś na pokazie sprawnościowym przygotowanym przez siłownię Atlas. Kibice piłki nożnej uczestniczyli w spotkaniu miejscowej Jaroty z drugą drużyną Lecha Poznań. Na niedzielnym festynie każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Tegoroczny RockRun Jarocin zakończył występ Sebastiana Riedla i zespołu Cree. Takiego „Wspomnienia o Ryszardzie Riedlu” i takiego klimatu nikt się chyba nie spodziewał. Syn charyzmatycznego wokalisty Dżemu zaśpiewał kultowe utwory zespołu, a tłum zgromadzony przed sceną śpiewał razem z nim, dokładnie znając tekst każdej wyśpiewanej pieśni. – Sam nie odważyłbym się tego zrobić. Dziękuję przyjaciołom, że mnie na to namówili – stwierdził. - Zaśpiewałem, jak umiałem – podsumował swój koncert. Na powtórkę – z dokładką – możemy liczyć także w przyszłym roku. Sebastian Riedel potwierdził swój udział w projekcie „Riedel”, który ma być motywem przewodnim Jarocin Festiwal 2019.
Źródło: Foto. 1-9 N. Pluta, 10-37 jarocin.pl
2018-09-10 15:26 179

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.