Środa, 12 Grudnia 2018 - Dagmary, Aleksandra, Ady

Roszady w kursach JLA

Jarocińskie Linie Autobusowe zmieniły przebiegi linii nr 0 i 4. „Zerówka” jeździ teraz na ul. Siedlemińską. Nie odsługuje już więc części os. Tumidaj. Od 17 września zastąpią ją tam pojazdy kursujące na liniach nr: 1, 1.6 i 6.1. Autobusy linii nr 4 teraz kończą swoją podróż na os. Polna. Ciświcę swoim zasięgiem objęła linia nr 0.
           
Linia nr 0 od 3 września obsługuje nowopowstałe osiedle przy ul. Siedlęcińskiej. Z powodu tej zmiany autobusy na niej kursujące nie dojeżdżają już na drugi koniec Jarocina – ul. Kazimierza Wielkiego. – Proponuje wydłużenie linii 1, 1.6 i 6.1. od pętli przy ul. Chrobrego do ul. Kazimierza Wielkiego. Tak, aby ta część osiedla Tumidaj była lepiej skomunikowana z centrum Jarocina. Autobusy będą wykonywały dziewięć kursów dziennie – mówi Przemysław Musielak, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych. Zmiany mają wejść w życie od 17 września. Dokładny rozkład jazdy na przedłużonych liniach znajdzie się na stronie internetowej Jarocińskich Linii Autobusowych oraz przystankach na osiedlu. Przy okazji warto przypomnieć, że w okolicy os. Tumidaj i Wojska Polskiego, ze względu na bliskie usytuowanie szkół, w roku szkolnym codziennie kursują 53 autobusy.
           
Nie tylko na linii nr 0 JLA wprowadziło zmiany. Od 3 września inną trasę mają także autobusy kursujące na linii nr 4. – Kończy się ona na os. Polna w Jarocinie. Tabor kursujący na niej nie dojeżdża już do Ciświcy – w okolice ul. Wybudowanej. Ten rejon przejęły autobusy kursujące na zmienionej linii 0 – tłumaczy Przemysław Musielak. Równocześnie prezes JLA prosi pasażerów „czwórki” o wyrozumiałość. – Z uwagi na zaawansowane i duże, pod względem obszaru, na którym są prowadzone, prace przy budowie łączników drogowych w centrum miasta wydłuża się czas przejazdu naszych pojazdów pomiędzy kolejnymi przystankami na trasie – mówi Przemysław Musielak. – Niedogodność ta nie wynika z winy operatora – dodaje prezes JLA. Przez chwilę więc mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość i, w zależności od pory dnia oraz natężenia ruchu w Jarocinie, dłużej poczekać na swój autobus. Po zakończeniu budowy łączników sytuacja ulegnie poprawie. 


Autobusy JLA kursujące na linii nr 0 od września jeżdżą na trasie: Kasztanowa – Wrzosowa – Maratońska stadion – Żerkowska Maratońska – Sportowa – Św. Ducha 1000-lecia – Al. Niepodległości poczta – Al. Niepodległości cmentarz – Zaciszna Urząd Pracy – Handlowa – Powstańców Wlkp. – Warciana – Warciana II – Folwarczna – Folwarczna II – Wrocławska szkoła – Wrocławska Wybudowana – Wybudowana – Siedlemińska – Folwarczna I – Folwarczna II – Wrocławska wiadukt – Wrocławska Jarkon – Wrocławska osiedle – Hallera – Śródmiejska i z powrotem.

Autobusy JLA kursujące na linii nr 4 od września jeżdżą na trasie
: Żniwna - Gajowa Intermarche – Ks. J. Popiełuszki – M. Curie-Skłodowskiej – Wojska Polskiego pawilon – Wojska Polskiego technikum – Kazimierza Wielkiego – Kazimierza Wielkiego n/ż – Batorego – Leszczyce ogrody – Leszczyce – Bohaterów Jarocina – Św. Ducha 700-lecia – Sportowa – Św. Ducha 1000-lecia – Wojska Polskiego – Śródmiejska – Dąbrowskiego – Dworzec autobusowy – Al. Niepodległości cmentarz i z powrotem.
Źródło: Foto. jarocin.pl
2018-09-11 13:32 113

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.