Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Rowerowy Rajd Gwiaździsty Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego

Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu organizuje Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”. Każdy uczestnik otrzyma publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego!

Udział w wydarzeniu jest możliwy w dwojaki sposób: chętni mogą zaplanować dowolną trasę rowerową z zastrzeżeniem odwiedzenia po drodze przynajmniej jednego miejsca pamięci związanego z Powstaniem Wielkopolskim. Uczestnicy mogą także skorzystać z trasy opracowanej przez organizatora na trasie: Pomnik Zdobywców Lotniska Ławica w Poznaniu – Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Niezależnie od obranego wariantu wszyscy spotykają się na mecie rajdu 18 sierpnia o godzinie 11:30 w Muzeum w Lusowie. W programie przewidziany jest posiłek dla uczestników, zwiedzanie ekspozycji Muzeum oraz cmentarza, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor Muśnicki. Dla każdego uczestnika przygotowano publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia 2018 roku, wypełnione karty zgłoszenia należy przesyłać na adres: witold.sobocki@ipn.gov.pl.
Źródło: Materiały prasowe
2018-08-07 12:09 102

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.