Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Rozlewała alkohol i może pójść siedzieć

Rok pozbawienia wolności grozi 57-letniej kaliszance. Może trafić do więzienia za nielegalne rozlewanie napojów spirytusowych. Policjanci zabezpieczyli blisko 25 litrów alkoholu.

Policjanci już od dłuższego czasu podejrzewali, że w jednym z mieszkań w centrum Kalisza może dochodzić do handlu nielegalnym alkoholem. W trakcie przeszukania mieszkania 57-latki zabezpieczono blisko 25 litrów wyrobów spirytusowych, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. - Okazało się, że kobieta w swoim mieszkaniu zorganizowała nielegalną rozlewnię alkoholu. Rozcieńczony wodą spirytus przelewała do butelek i tak przygotowany specyfik sprzedawała – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz.

57-latka usłyszała już zarzut w tej sprawie. - Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara roku pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Przy okazji, policjanci ostrzegają przed kupowaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Przypominają, że nielegalne wyroby mogą być produkowane z alkoholu technicznego, który skażany jest środkami chemicznymi. Taki roztwór przeznaczony jest wyłącznie do celów technicznych, a nie konsumpcyjnych.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-04-17 13:24 177

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.