Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

ROZMOWA Z...

Bank o ludzkim obliczu 0

Bank o ludzkim obliczu 2018-06-15 10:34

Z JANEM GRZEŚKIEM – prezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie oraz radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, rozmawiamy o 150-leciu kierowanej przez niego instytucji finansowej. Jak na tak dostojny jubileusz przystało, jest o historii, współczesności i przyszłości. Nie brakuje też zaproszenia na Wielki Festyn Rodzinny, który już w najbliższą sobotę – 16 czerwca – o 15:30 w Parku Miejskim w Jarocinie.

ROZMOWA Z... Więcej
Odlewnia Żeliwa Śrem inwestuje w ludzi 0

Odlewnia Żeliwa Śrem inwestuje w ludzi 2018-05-17 14:02

Odlewnia Żeliwa Śrem, podobnie jak cała Grupa PGO, której jest częścią, od lat prowadzi konsekwentną politykę zatrudnienia. Jednym z elementów tej polityki jest dbałość o wysoki poziom motywacji pracowników m.in. poprzez możliwości rozwoju kompetencji, programy pracownicze czy też współpracę z otoczeniem, w tym ze szkołami średnimi i uczelniami.

ŚREM ROZMOWA Z... Więcej
Baby nie są takie beznadziejne! 0

Baby nie są takie beznadziejne! 2018-04-03 14:04

ANNA DZIEWIT-MELLER napisała książkę pt. „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Z okazji Roku Praw Kobiet opowiedziała o historii Polski z perspektywy płci pięknej. O niełatwej sytuacji kobiet jeszcze 100 lat temu, ale także ich odwadze i przecieraniu nowych szlaków. Spotkanie z pisarką zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie.

ROZMOWA Z... Więcej
Festiwal ewoluuje, ale trzyma się najważniejszego przesłania 0

Festiwal ewoluuje, ale trzyma się najważniejszego przesłania 2018-04-03 13:43

Jaki będzie Jarocin Festiwal 2018? Na to pytanie odpowiada SEBASTIAN PLUTA – dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, które, wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Jarocinie, organizuje to ogromne muzyczne przedsięwzięcie. Odbędzie się ono w dniach 13-15 lipca.

JAROCIN WIELKOPOLSKA ROZMOWA Z... JAROCIN FESTIWAL Więcej
Mata do jogi wylądowała na dnie plecaka 0

Mata do jogi wylądowała na dnie plecaka 2018-04-03 13:22

KASIA DZIEKAŃSKA na co dzień prowadzi studio Samsara Joga w Jarocinie. W wolnych chwilach odkrywa nowe światy i ludzi. Niedawno wróciła z miesięcznej podróży do Azji. Już drugiej. Tym razem zwiedziła południowo-wschodnią część tego największego kontynentu na Ziemi. Opowiedziała nam o swojej eskapadzie i przygodach. Narobiła smaku na tajską kuchnię i odkryła zawiłości tamtejszej kultury.

JAROCIN ROZMOWA Z... Więcej
Czasami trzeba żyć trochę na złość 0

Czasami trzeba żyć trochę na złość 2018-04-03 12:36

O sile życia, odnajdywaniu się w zupełnie nowej sytuacji, otwarciu na to, co przynosi los, czerpaniu jak najwięcej z każdego dnia, opowiada MONIKA KUSZYŃSKA. Popularność byłej wokalistki Varius Manx przerwał wypadek samochodowy. Dziś ma karierę solową. Pracuje nad drugą płytą. W międzyczasie napisała książkę pt. „Drugie życie”, na kartach której podzieliła się z czytelnikami swoją historią. Została też mamą.

ROZMOWA Z... Więcej
Festiwal się broni w takiej formie 0

Festiwal się broni w takiej formie 2018-03-09 12:58

Sam & Bart, czyli Janek Samolyk i Szymon Bartkowiak wygrali zeszłoroczne eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych w Rudzie Śląskiej. Podczas Jarocin Festiwal 2017 wystąpili na Scenie Rynek. Nie zwyciężyli. Palmę pierwszeństwa oddali Decadent Fun Club. Do Jarocina wrócili kilka miesięcy później. Wystąpili na scenie Spichlerza Polskiego Rocka. W Muzycznym Bębnie SPR zaś wspominali festiwalową przygodę. Zdradzili też plany zespołu na najbliższą przyszłość.

ROZMOWA Z... JAROCIN FESTIWAL Więcej
Młodych trzeba przeprowadzić do dorosłej literatury 0

Młodych trzeba przeprowadzić do dorosłej literatury 2017-12-28 15:39

Jak wyglądają treningi telekinezy? Dlaczego w ekranizacji powieści pt. „Felix, Net i Nika i teoretycznie możliwa katastrofa” bomba wybucha na statku wycieczkowym, a nie na London Eye? W czym science fiction jest lepsze od fantasy? Dlaczego Stanisław Lem jest świetny, ale nie dla wszystkich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań od RAFAŁA KOSIKA – pisarza science fiction – uzyskały Martyna Plisenko i Justyna Daniel.

ROZMOWA Z... Więcej
Mamy skłonności do ferowania wyroków z kanapy w salonie 0

Mamy skłonności do ferowania wyroków z kanapy w salonie 2017-12-28 14:52

MARCIN KYDRYŃSKI przez 25 lat podróżował do Afryki. Ciągle tam wraca. Opowiedział mi o swojej trudnej miłości do Czarnego Lądu, o tym jak aparat pomagał mu nawiązywać relacje z Afrykanami i dlaczego będąc tam, prawie wcale, nie tęsknił za Polską. Porozmawialiśmy też o marzeniach, wspomnieniach, słonecznej Lizbonie i uchodźcach.

ROZMOWA Z... Więcej
Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 0

Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 2017-12-28 13:52

OJCIEC LEON KNABIT przyjechał do Jarocina na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Z najbardziej znanym benedyktynem w Polsce rozmawiał franciszkanin – ojciec Kordian Szwarc. Duchowni nie stronili od tematów trudnych. Dyskutowali o grzechu, śmierci, tolerancji, prawdzie, cierpieniu, ale i mądrości dziecka. Pytanie ojca Kordiana dla ojca Leona było możliwością wygłoszenia mini kazania.

JAROCIN ROZMOWA Z... Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski