Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

ROZMOWA Z...

Mam inteligentnego słuchacza 0

Mam inteligentnego słuchacza 2017-06-16 10:03

BOVSKA, a właściwie Magda Grabowska-Wacławek, będzie jedną z gwiazd Festiwalu „Siedem Aniołów” w Jarocinie. Jej koncert odbędzie się 17 czerwca o 18.30 w Parku Radolińskich. Nam udało się porozmawiać z artystką o jej nowej płycie. - Nie uprawiam sztuki krytycznej, tylko osobistą refleksję nad życiowymi tematami – mówi Bovska. „Pysk” ujrzał światło dzienne 31 marca, a wraz z nim feeria kolorów i dźwięków.

JAROCIN ROZMOWA Z... Więcej
Dla mnie „Jarocin” zawsze był festiwalem odważnym, który pokazywał i promował nowe prądy w muzyce 0

Dla mnie „Jarocin” zawsze był festiwalem odważnym, który pokazywał i promował nowe prądy w muzyce 2017-05-24 18:11

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal 2017 jest nowa pod wieloma względami. O tym czego możemy się spodziewać w Jarocinie przez trzy lipcowe dni – od 14 do 16, opowiada nam SEBASTIAN PLUTA, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, które raz z Gminą Jarocin organizuje tegoroczną edycję festiwalu. Przypominamy też, że dziś rozpoczął się ostatni tydzień promocyjnej sprzedaży karnetów na JF dla mieszkańców Gminy Jarocin.

ROZMOWA Z... JAROCIN FESTIWAL Więcej
Z miłości do kolei 0

Z miłości do kolei 2017-04-18 15:01

Jarosław Korzyniewski, prezes Stowarzyszenia Szerokim Torem, z kilkoma innymi pasjonatami pociągów, udrażnia dwie zapomniane linie kolejowe – 369 z Mieszkowa do Śremu oraz 360 z Jarocina do Leszna. Po szynach tym razem potoczą się koła drezyn. Ale nie takich zwyczajnych. Aktualnie stowarzyszenie w swoim taborze ma dwie – rowerową i elektryczną. Lokalni pasjonaci kolei nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

ROZMOWA Z... Więcej
W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 0

W gotowaniu chodzi o to, żeby się udało 2017-04-14 15:19

EWA WACHOWICZ 25 lat temu Miss Polski, dziś – równie piękna – królowa gotowania. Jej znakiem rozpoznawczym jest to, że, niezależnie od tego co przyżądzi, wszystkie potrawy jej się udają. Nam zdradza swój sposób na kuchenną niezawodność i daje rady początkującym kucharzom. Ujawnia także swoją wysokogórską pasję oraz wyznaje, że w górach „nabiera się dystansu do życia, które mamy na nizinach”.

ROZMOWA Z... Więcej
Musiałam dojrzeć do debiutu 0

Musiałam dojrzeć do debiutu 2017-04-14 14:44

DARIA ZAWIAŁOW była gościem specjalnym IX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i Walcz” . Do Jarocina przyjechała kilkanaście dni po wydaniu swojej debiutanckiej płyty. Nam udało się chwilę porozmawiać z artystką.

ROZMOWA Z... Więcej
Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 0

Wielkie przeboje nie powstają za pomocą programu komputerowego 2017-04-14 13:51

Jeżeli ktoś od razu nie kojarzy MARTYNY JAKUBOWICZ, to na pewno słyszał o tym, że „w domach z betonu nie ma wolnej miłości. Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne. Casanova tu u nas nie gości”. Artystka przyjechała do Spichlerza Polskiego Rocka, gdzie zaprezentowała utwory ze swojej ostatniej płyty „Prosta piosenka”. Piosenkarka nie ukrywa, że znacznie bardziej niż udzielać wywiadów woli śpiewać. Mimo wszystko nam udało się z nią porozmawiać.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie kastrowałem muzyków 0

Nie kastrowałem muzyków 2017-04-14 13:34

Julia Rzepka i Michał Czerniawski ze Spichlerza Polskiego Rocka przepytali JOHNA PORTERA. Muzyk zdemaskował życie artysty w PRL-u oraz wytłumaczył, dlaczego to on ma zawsze decydujący głos podczas tworzenia nowego materiału. Nie zabrakło też Jarocin Festiwal – tego historycznego, jak i współczesnego.

ROZMOWA Z... Więcej
Republika to zamknięty rozdział 0

Republika to zamknięty rozdział 2017-03-24 12:26

LESZEK GNOIŃSKI – współautor koncepcji wystawy stałej Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie (wraz z Robertem Jaroszem) napisał książkę o Republice. „Republika. Nieustane tango” to jedyna autoryzowana książka o muzycznej legendzie lat 80. i 90. Właśnie w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie Leszek Gnoiński opowiedział Julii Rzepce – koordynatorce tego miejsca, o tym, jak powstawała 770 stronicowa publikacja o Republice.

ROZMOWA Z... Więcej
Gwoździe w ścianę wbijam lepiej niż mój mąż 0

Gwoździe w ścianę wbijam lepiej niż mój mąż 2017-03-10 13:55

- Stoję, bo na początku wszyscy chcą mnie dokładnie obejrzeć. Jak to z tą Seniuk jest – przytyła, schudła, zestarzała się czy się trzyma? Do jednej z moich koleżanek mówię: „Zosiu, ty się świetnie trzymasz”, na co ona mi odpowiedziała: „Trzymam się dobrze, tylko puścić się coraz trudniej” – Anna Seniuk rozpoczęła spotkanie w Jarocinie, czym wywołała salwę śmiechu. - Bez poczucia humoru nie poradziłabym sobie na tym świecie, bo pewnie siedziałabym zapłakana w kącie i nie wyszłabym do ludzi – dodała aktorka, która promowała swoją książkę pt. „Nietypowa baba jestem”. To wywiad-rzeka przeprowadzony przez Magdalenę Małecką-Wippich, prywatnie córkę Anny Seniuk.

ROZMOWA Z... Więcej
Płyty są fotografiami z życia 0

Płyty są fotografiami z życia 2017-02-24 18:48

SKUBAS, a właściwie Radosław Skubaja, opowiada o swoim życiu. Nie tylko muzycznym. Wspomina drogę do popularności. Przy okazji zdradza, jak ważną na niej rolę odegrał niejeden Waglewski. Mówi także, czym dla niego jest „Jarocin” i dlaczego jego trzecia płyta szybko się nie ukarze na rynku. Pyta i słucha JULIA RZEPKA – koordynatorka Spichlerza Polskiego Rocka.

ROZMOWA Z... Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma