Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

ROZMOWA Z...

Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 0

Myślę, że Marianna by mnie nie lubiła 2017-02-13 10:56

Natalia Budzyńska napisała książkę pt. „Matka męczennika”. Publikacja opowiada o życiu Marianny Kolbe – matki św. Maksymiliana Kolbe. O niezwykłej kobiecie, „nieświętej matce świętego”, Natalia Budzyńska opowiedziała Kordianowi Szwarcowi – ojcowi franciszkaninowi z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Spotkanie autorskie odbyło się w ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie.

ROZMOWA Z... Więcej
Każdy z nas ogląda trochę inny film 0

Każdy z nas ogląda trochę inny film 2017-01-27 15:03

TOMASZ RACZEK, to krytyk filmowy. Podczas swojej wizyty w Jarocinie rozmawiał z Justyną Daniel. Wicedyrektor jarocińskiej biblioteki opowiedział o sztuce oglądania filmów i swojej współpracy z Zygmuntem Kałużyńskim.

ROZMOWA Z... Więcej
Wykonawca bez publiczności nie istnieje 1

Wykonawca bez publiczności nie istnieje 2017-01-13 13:04

ELENI przyjechała do Jarocina z koncertem kolęd. Dwa występy artystki wyprzedały się w nadmiarze widzów. Wszystkie pieniądze z biletów i kwesty (ponad 12 tys. zł) zostały przekazane na potrzeby Domu Pokoju w Betlejem. Nam udało się porozmawiać z Eleni przy okazji jej wizyty w Jarocinie. Nie tylko o kolędach i grudniowych świętach.

ROZMOWA Z... Więcej
Apeluję o otwarcie szuflad! 0

Apeluję o otwarcie szuflad! 2016-12-23 16:00

Bovska, a właściwie Magda Grabowska-Wacławek, to autorka jednego z hitów ostatnich miesięcy, czyli piosenki „Kaktus”. Jej utwory możemy usłyszeć także w serialu „Druga szansa”, emitowanym w stacji TVN. Nam Bovska mówi w czym język polski jest lepszy od angielskiego, zdradza czego szuka w książkach dla dzieci i dlaczego nie samą muzyką człowiek żyje.

ROZMOWA Z... Więcej
W Syrii mimo wojny wygrywa życie 0

W Syrii mimo wojny wygrywa życie 2016-12-23 15:31

Dariusz „Maleo” Malejonek spędził tydzień w samym sercu wojny. Wraz z wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu w październiku był w syryjskim Aleppo. Nam zgodził się opowiedzieć o tym, jak aktualnie największy i najdłuższy konflikt zbrojny na świecie wygląda od środka.

ROZMOWA Z... Więcej
Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził  0

Zależało nam na tym, aby słuchacz się nie nudził 2016-12-23 15:00

Za Zu Zi – jarocińsko-ostrowski zespół rockowy wydał nową płytę. Jego fani na krążek musieli czekać aż 13 lat. O tym, co znajduje się na CD nie mogliśmy więc nie porozmawiać z Tomaszem „Rass Tomi” Jankowskim – wokalistą i gitarzystą zespołu.

ROZMOWA Z... Więcej
Nie wybieramy drogi na skróty 0

Nie wybieramy drogi na skróty 2016-12-23 14:13

Piotr Banach – założyciel i lider takich zespołów, jak Hey, Dum Dum, czy Indios Bravos rok temu rozpoczął nowy projekt muzyczny. Na scenie towarzyszy mu Katarzyna „Kafi” Sondej. Z zespołem BaiKa (Banach i Kafi) porozmawialiśmy przy okazji ich koncertu w Poznaniu.

ROZMOWA Z... Więcej
Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 0

Popularność nie polega na występowaniu w telewizji 2016-12-23 13:20

Zbigniew Wodecki w mijającym roku aż dwukrotnie odwiedził Powiat Jarociński. Podczas jednej z wizyt udało nam się z nim porozmawiać. Artysta, jak sam o sobie mówi, zdradził nam różnicę między „hitem” a „przebojem”, co go zdziwiło po 40 latach pracy na scenie, czy chociażby to, dlaczego nie prędko mamy się spodziewać jego nowej płyty w sklepach muzycznych.

ROZMOWA Z... Więcej
Pisanie jest potwornie nudne 0

Pisanie jest potwornie nudne 2016-12-23 10:05

Łukasz Orbitowski – pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznej i grozy, odwiedził Jarocin. W ramach projektu „Jarocin Festiwal w mieście” był jednym z gości podczas tegorocznej edycji najstarszego festiwalu w Polsce. W trakcie spotkania z czytelnikami mówił, jak ważną rolę w jego życiu odegrała muzyka metalowa, czego brakuje polskiej literaturze, a nawet o tym, dlaczego ma ochotę wziąć pałkę i iść w bój w ogniach apokalipsy.

ROZMOWA Z... Więcej
Ten film jest ogromnym nagromadzeniem znaków zapytania 0

Ten film jest ogromnym nagromadzeniem znaków zapytania 2016-10-12 14:26

MARCIN WOLSKI – jeden ze scenarzystów filmu „Smoleńsk”, dyrektor TVP 2, przyjechał do jarocińskiego kina Echo na premierę filmu o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku. Po projekcji dyskutował o nim z widzami. Spotkanie prowadził Michał Fijałkowski, sekretarz gminy Jarocin.

ROZMOWA Z... Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma