Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Sami złapali złodzieja

Dzięki błyskawicznej reakcji świadków zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju. Mężczyźni słysząc wołanie o pomoc ruszyli napadniętej kobiecie na ratunek. Zatrzymali napastnika i przekazali w ręce policjantów. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

W rejonie tzw. skweru przy  ulicy Helsztyńskiego w Gostyniu 35-letni mężczyzna zaatakował kobietę, której chciał wyrwać torebkę. Napadnięta broniła się i krzyczała. Wołanie o pomoc usłyszeli ludzie przechodzący w pobliżu. - Trzej mężczyźni odpowiednio zareagowali na przestępstwo. Sprawca napadu został przez nich zatrzymany i przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Na drugi dzień, po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. - Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem – wskazuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wszystkim świadkom tego zdarzenia, którzy pomogli napadniętej kobiecie i zatrzymali sprawcę tego czynu, gostyńska policja dziękuje za wzorową, godną naśladowania obywatelską postawę.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2017-01-04 17:18 560

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.