Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Seniorzy z możliwościami

Blisko 945 tys. zł pochłonie rozbudowa Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu. Inwestycja otrzymała wsparcie finansowe z programu „Senior Plus”. Prace rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
W ramach rozbudowy zmodernizowany zostanie obecny budynek Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu. Przebudowany będzie również sąsiadujący z nim budynek po dawnej telewizji kablowej. Powstanie także łącznik między obiektami. W obu budynkach zmieniony zostanie układ pomieszczeń. - Znajdą się w nich m.in. sale do zajęć grupowych, fizjoterapii, gabinet specjalisty, pokój odpoczynku i pokój pomocy medycznej – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń. W nowo wybudowanym łączniku usytuowane będzie główne wejście oraz hol umożliwiający przejście pomiędzy częścią wypoczynkową (znajdzie się w obecnym budynku Domu Dziennego Pobytu), a rehabilitacyjno-zabiegową (powstanie w budynku po dawnej telewizji kablowej). Dom Dziennego Pobytu przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Dzięki modernizacji Dom Dziennego Pobytu zyska nowe możliwości pracy z seniorami – zauważają gostyńscy urzędnicy. Inwestycja kosztować będzie blisko 945 tys. zł. Na rozbudowę Domu Dziennego Pobytu gmina Gostyń otrzymał blisko 300 tys. zł dofinansowania z programu „Senior Plus”. Rozbudowy podejmie się firma Usługi Budowlane z Dzięczyny. Prace rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
Źródło: Foto. gostyn.pl/A. Genderka
2018-05-24 14:34 105

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.