Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Seryjni włamywacze złapani

Policjanci zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za szereg włamań i kradzieży. - Mężczyźni włamywali się do altan na ogródkach działkowych, piwnic i sklepu. Wstępnie oszacowane straty sięgają ponad 23 tys. zł – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak. Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do ogródków działkowych, piwnic oraz sklepu odzieżowego. Łupem złodziei padły m. in. sprzęt elektroniczny, odzież, rowery oraz sprzęt wędkarski.

- Kryminalni uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie przesłuchali też wielu świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże jest dwóch 29-latków – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Policjanci na przełomie stycznia i lutego zatrzymali podejrzanych. - Mężczyźni przyznali się do kradzieży i włamań. Jeden z mężczyzn, w warunkach recydywy, odpowie za dwie kradzieże i cztery włamania – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak. Sprawca naraził właścicieli na straty sięgające blisko 19 tys. zł. - Kolejny zatrzymany odpowie za dwie kradzieże z włamaniem na terenie ogródków działkowych – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Straty jakie spowodował sięgają prawie 5 tys. zł.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2017-02-16 14:24 564

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.