Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Seryjny włamywacz w rękach policji

26-latek jest podejrzewany o kilkanaście włamań na terenie targowiska miejskiego w Ostrowie Wlkp. Na jego trop wpadła Kaja – pies policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi teraz mężczyźnie od roku do 10 lat więzienia. 26-latek za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy.

Włamano się do jednego z obiektów handlowych na terenie targowiska miejskiego w Ostrowie Wlkp. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyna kradzież. – Sprawca włamał się do kilku miejsc i usiłował to zrobić jeszcze w dziewięciu innych – informuje sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Mundurowi na miejscu rozboju zabezpieczyli ślady. Znaleźli także m.in. łom, którym mógł posługiwać się sprawca.    

Prowadząc czynności operacyjne i analizując informacje dotyczące włamań, policjanci wytypowali mężczyznę podejrzewanego o włamania na targowisku. - Praca ostrowskich policjantów oraz właściwy trop, który podjął policyjny pies Kaja doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o włamania – mówi sierż. Małgorzata Łusiak. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna odpowie przed sądem w warunkach recydywy.  
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-08 14:03 192

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.