Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Skorzystał z zaproszenia

22-latek dostał się do jednej z piwnic na śremskim osiedlu Jeziorany. Ukradł rower, skrzynkę z narzędziami oraz wentylator. Amator cudzej własności wybrał klatkę schodową oraz piwnicę, do których drzwi były… po prostu otwarte.

- Ktoś włamał się do piwnicy w bloku na śremskim osiedlu Jeziorany i ukradł rower, skrzynkę z narzędziami oraz wentylator – takie zgłoszenie otrzymała śremska policja. Funkcjonariusze z łatwością ustalili włamywacza. - Okazał się nim 22-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania – informuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Mundurowi zatrzymali go następnego dnia po włamaniu. Do ujęcia złodzieja doszło na terenie jednej z kamienic w starej części Śremu.

- Amator cudzej własności, który zdążył już pozbyć się łupu, usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży z włamaniem i za swój czyn odpowie przed sądem – podaje nadkom. Ewa Kasińska. Oficer prasowy KPP w Śremie ujawnia także jak doszło do przestępstwa.  - 22-latek idąc wzdłuż bloku na śremskich Jezioranach zauważył, że drzwi wejściowe do jednej z klatek schodowych oraz do piwnicy są otwarte. Wszedł do środka, a kiedy był już w piwnicy, to idąc korytarzem zwrócił uwagę na drzwi, które nie miały kłódki. Mocniej szarpnął za klamkę i w ten sposób pokonał kolejne zaporę – przekazuje.

Dlatego też, po raz kolejny, policjanci apelują do mieszkańców o czujność. - Trzeba pamiętać o tym, że „okazja czyni złodzieja” i często wystarczy wykonać bardzo proste czynności, aby zabezpieczyć mienie – zauważa nadkom. Ewa Kasińska. Mundurowi zwracają uwagę na to, że zachowanie podstawowych środków ostrożności może uchronić ludzi przed działaniem amatorów cudzej własności.
 
Źródło: Foto. srem.policja.gov.pl/
2018-08-08 12:12 130

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.