Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Śmieci w telefonie

Urząd Miejski w Śremie uruchomił nową bezpłatną aplikację EcoHarmonogram. Usługa kierowana do mieszkańców gminy Śrem przydatna jest przy codziennej segregacji odpadów komunalnych. Z aplikacji EcoHarmonogram korzysta już blisko 400 osób.
           
Eco Harmonogram jest bezpłatną aplikacją na telefon, która przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów. – Korzystając z oprogramowania mieszkaniec w bardzo prosty i przejrzysty sposób wyszuka swój harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Za pomocą adresu. Dzięki temu otrzyma tylko i wyłącznie harmonogram przypisany do danej posesji – czytamy w informacji prasowej Gminy Śrem. Aplikacja dostarcza także wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.

Z poziomu aplikacji oraz strony internetowej mieszkańcy mają dostęp do wyszukiwarki odpadów. Wpisując rodzaj odpadu otrzymują szczegółową informację, do której frakcji należy go wrzucić, lub gdzie można go zagospodarować. Po zarejestrowaniu swojego numeru telefonu właściciel aplikacji będzie otrzymywał przypomnienia o zmianie harmonogramu odbioru odpadów oraz zbliżających się terminach płatności.
Źródło: Foto. srem.pl
2018-06-25 14:38 114

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.