Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Śmierć na drzewie

Mercedes Benz wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Druga, w ciężkim stanie, trafiła do szpitala. To bilans zdarzenia do którego doszło na ul. Ostrowskiej w Krotoszynie. Jego przyczyny badają prokuratura i policja.

Droga krajowa nr 36 na ul. Ostrowskiej w Krotoszynie została całkowicie zablokowana. Doszło do tego po tym, jak Mercedes Benz wypadł z jezdni i uderzył  w przydrożne drzewo. - W momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia w pojeździe znajdował się nieprzytomny kierowca. Z racji licznych deformacji samochodu nie było do niego dostępu – informuje kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. - Druga poszkodowana osoba znajdowała się obok pojazdu w pozycji leżącej – dodaje kap. Tomasz Patryas. Mężczyzna był przytomny. 

Działania straży pożarnej na miejscu wypadku polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji. Strażacy dokonali oceny parametrów życiowych nieprzytomnego mężczyzny oraz udzielili pierwszej pomocy pasażerowi. Pozostała część załogi zajęła się wyciąganiem kierowcy z wraku. W trakcie działań strażaków na miejsce dojechało pogotowie, które przejęło poszkodowaną osobę. - Po wykonaniu dostępu mężczyznę ewakuowano z pojazdu na nosze i przeniesiono w miejsce nie stwarzające zagrożeń. Na miejsce zdarzenia  przybył lekarz, który stwierdził zgon kierowcy. Pasażer podróżujący pojazdem, decyzją służb medycznych, został zabrany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie – mówi oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie. Mężczyzna  trafił na badania.

Strażacy w uszkodzonym pojeździe odłączyli akumulator oraz zweryfikowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Decyzją policjantów na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch na drodze krajowej nr 36. Wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

Działania straży pożarnej na miejscu wypadku trwały ponad 3,5 godziny. Przyczyny zdarzenia badają policja i prokuratura. Do pisywanej tragedii doszło w minioną niedzielę, po 23:00.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/K. Figlak
2018-05-10 15:06 276

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.