Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Śmiertelna "jedenastka"

Na drodze krajowej nr 11 został potrącony pieszy. Obrażenia 56-latka okazały się śmiertelne. Do tragicznego zdarzenia doszło w Brodowie. Przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci, strażacy i prokurator.

- Z naszych pierwszych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący pojazdem Dacia Sandero, jadąc od Środy Wlkp. w kierunku Jarocina, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Brodowo potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię. 56-latek robił to poza przejściem dla pieszych – relacjonuje mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Samochód uderzył w mężczyznę z ogromną siłą. Mieszkaniec Środy Wlkp. poniósł śmierć na miejscu.   

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych pracowali prokurator, lekarz medycyny sądowej oraz policjanci i strażacy. - Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności i zabezpieczali ślady, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę zdarzenia – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska. Pojazd zabezpieczono do badań. Zajął się nim biegły z dziedziny mechaniki samochodowej. Przez kilka godzin na drodze krajowej nr 11 w Brodowie obowiązywał ruch wahadłowy.

- Kierowcy powinni jechać ostrożnie, dostosowując prędkość od warunków panujących na drodze. Piesi natomiast zobowiązani są do korzystania z przejść stworzonych specjalnie dla nich. Poza terenem zabudowanym nie mogą także zapominać o elementach odblaskowych. One ratują życie – mówi oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. Przy okazji kolejnego tragicznego wypadku z udziałem pieszego mundurowi ponawiają apele o rozwagę na drodze. Przesłanie kierowane jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tych siedzących za kierownicami samochodów, osób, które poruszają się rowerami ale także ludzi docierających piechotą do celu swojej podróży.
 
Źródło: Foto. sroda-wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-02 12:05 194

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.