Piątek, 17 Sierpnia 2018 - Zanny, Mirona, Jacka

ŚRODA WLKP.

 0

2017-03-27 12:57

W najbliższy piątek o 20:00 w Kościele Św. Józefa wierni będą mogli uczestniczyć w wyjątkowej Drodze Krzyżowej przygotowanej przez parafię. Pomysłodawcą widowiska jest ksiądz Marcin Nowak – referent duszpasterstwa młodzieży.

ŚRODA WLKP. Więcej
Będą rządowe pieniądze na budowę stadionu? 0

Będą rządowe pieniądze na budowę stadionu? 2017-03-16 12:36

Pod koniec lutego Gmina Środa Wielkopolska złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania kolejnego etapu budowy nowego boiska piłkarskiego w kompleksie obiektów przy ulicy Sportowej. - Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy robót, po zakończeniu w czerwcu budowy trybun i zaplecza socjalno-sanitarnego, rozpoczną się prace związane z położeniem murawy boiska. Budowany obiekt będzie miał charakter widowiskowo-sportowy, jednak planowany etap prac ma przeznaczenie jedynie sportowe. Z tego względu możliwe jest ubieganie się o dodatkowe środki w ramach „Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej - Edycja 2017” – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
Halowi mistrzowie nagrodzeni 0

Halowi mistrzowie nagrodzeni 2017-03-15 12:17

Zakończyły się rozgrywki średzkiej halowej ligi, które po raz kolejny należy zaliczyć do udanych. W ramach ceremonii zakończenia rozdane zostały medale, puchary oraz nagrody indywidualne.

ŚRODA WLKP. Więcej
Gospodarze z workiem medali 0

Gospodarze z workiem medali 2017-03-14 10:26

XXIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup odbyła się na hali sportowej nr 3 w Środzie Wlkp. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło ponad 370 zawodników z całego kraju.

ŚRODA WLKP. Więcej
Sołtysi świętowali 0

Sołtysi świętowali 2017-03-13 15:19

38 sołtysów pracuje w Gminie Środa Wlkp. Po raz pierwszy Wojciech Ziętkowski, burmistrz miasta zaprosił ich wszystkich na wspólne spotkanie z okazji Dnia Sołtysa.

ŚRODA WLKP. Więcej
Akademia Kobiecości z burmistrzem 0

Akademia Kobiecości z burmistrzem 2017-03-09 10:10

W Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach Akademii Kobiecości. Z związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet w spotkaniu udział wziął Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp., by wspólnie z paniami świętować ich dzień.

ŚRODA WLKP. Więcej
Ciągnik pod pociągiem 0

Ciągnik pod pociągiem 2017-03-08 12:45

Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem osobowym. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Teresa, w gminie Nowe Miasto. - Kierujący ładowaczem rolniczym zdążył opuścić pojazd przez zderzeniem, nie było też rannych wśród pasażerów pociągu – informuje mł. kpt. Michał Bartkowiak z KP PSP w Środzie Wlkp.

ŚRODA WLKP. Więcej
Żołnierzy Wyklętych upamiętnili w biegu 0

Żołnierzy Wyklętych upamiętnili w biegu 2017-03-07 10:59

Nad średzkim jeziorem odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych pod honorowym patronatem Wojciecha Ziętkowskiego, burmistrza miasta i Marcina Bednarza, starosty średzkiego.

ŚRODA WLKP. Więcej
Strzelanina na średzkim osiedlu 0

Strzelanina na średzkim osiedlu 2017-03-06 15:21

Poznańscy antyterroryści, przy wsparciu grupy realizacyjnej ze Środy Wielkopolskiej, zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta i jego 30-letniego siostrzeńca. - Powodem policyjnej akcji był szereg przestępstw, podczas których jeden z mężczyzn uszkodził samochód, użył broni, groził śmiercią swojej byłej konkubinie i jej znajomemu – informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska ze średzkiej policji. Starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany.

ŚRODA WLKP. Więcej
Gmina szuka pieniędzy na boiska 0

Gmina szuka pieniędzy na boiska 2017-03-02 13:22

Czy powstaną boiska wielofunkcyjne przy szkołach w Brodowie, Pławcach i Starkówcu Piątkowskim i przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie? Gmina Środa Wlkp., w porozumieniu z Powiatem Średzkim, złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. MSiT właśnie rozpoczął program budowy przyszkolnych boisk.

ŚRODA WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze