Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Szkoła z mikroelektrownią słoneczną

Remont Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie jest na półmetku. - Jego głównym celem stała się optymalizacja kosztów eksploatacji budynku. W ramach remontu w szkole zostanie także zainstalowana mikroelektrownia słoneczna, dzięki której zmniejszy się zapotrzebowanie na energię – śremscy urzędnicy przypominają w informacji prasowej. Termomodernizacja „szóstki” jest jedną z największych obejmujących budynek oświatowy w gminie Śrem.
Ogólny zakres prac remontowych w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Braci Barskich w Śremie obejmuje ocieplenie, wymianę stolarki okiennej, modernizację systemów oświetlenia i ogrzewania. - System fotowoltaiczny tam zainstalowany będzie wytwarzał energię elektryczną z energii słońca o łącznej mocy 4,86 kWp. Na dachu budynku zostanie zamontowane 18 ogniw fotowoltaicznych. Przewidywany roczny poziom produkcji ekologicznej energii wynosi 4.746,72 kWh – czytamy w informacji prasowej Gminy Śrem. - Mikroelektrownia słoneczna w szkole zaś to nie tylko osiągnięcie efektu ekonomicznego związanego ze zmniejszeniem kosztów zakupu energii elektrycznej, lecz także uzyskanie efektu ekologicznego w postaci redukcji ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery – dodają pracownicy Urzędu Miejskiego w Śremie. Po remoncie placówki poprawione zostaną także jej walory estetyczne.

Łączny koszt termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie wynosi 4,7 mln zł. Na ten cel gmina Śrem pozyskała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 3,5 mln zł.

Przypomnijmy, że trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek Szkoły Podstawowej nr 6 im. im. Braci Barskich w Śremie, wraz salą gimnastyczną, powstał na przełomie lat 80. i 90. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 8.600 m2.
Źródło: Foto. srem.pl
2018-04-12 13:19 110

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.