Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Teatr Muzyczny ujawnił premierowy reprtuar

„Opowieści zimowe” Maury Yestona, „Jesus Christ Superstar” A. L. Webera i „Księżniczka Czardasza” Emmericha Kálmána to tylko zalążek atrakcji, jakie w tym roku dla swoich widzów szykuje Teatr Muzyczny w Poznaniu. - To będzie przełomowy sezon! - zapowiada Przemysław Kieliszewski, dyrektor instytucji. Pierwsze półrocze 2016 w Teatrze Muzycznym zapowiada się znakomicie.

16 stycznia 22 odsłona Krakowskich Salonów Poezji, które tym razem odbędą się w ramach Dni Judaizmu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jan Nowicki.

Już 6 lutego premiera cyklu piosenek Maury’ego Yestona pt. „Opowieści zimowe”. W roli głównej wystąpi Edyta Krzemień, czołowa solistka musicalowa w Polsce.

12 marca, z okazji Dnia Kobiet, w ramach Salonów, odbędzie się spotkanie z Damianem Damięckim. Organizatorzy zapowiadają też muzyczną niespodziankę.

16 kwietnia na poznańskim INEA Stadionie będzie miało miejsce koncertowe wykonanie musicalu „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera. Wystąpią soliści, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra Teatru Muzycznego, a także zaproszenia goście, związani ze sceną rozrywkową. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska, inscenizację Sebastian Gonciarz, a kostiumy i koncepcję scenograficzną Mariusz Napierała. - Celem organizacji wydarzenia jest upamiętnienie Chrztu Polski podczas centralnych, ogólnopolskich obchodów jego 1050 rocznicy. Na spektakl będą obowiązywały wejściówki. Na stronie www.stadion2016.pl można już rezerwować bilety grupowe – czytamy w informacji prasowej Teatru Muzycznego w Poznaniu.

22-23 kwietnia Krakowskie Salony Poezji potowarzyszą targom „Aktywni 50 +”.

21 maja odbędzie się premiera operetki „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána. Na scenie, obok doświadczonych artystów, pokażą się młodzi, zdolni soliści, wyłonionieni w drodze castingu. Jak informuje Teatr Muzyczny: - Reżyserii tego wydarzenia podjął się Grzegorz Chrapkiewicz, współpracujący z wieloma teatrami w Polsce, m.in. Operą Bałtycką, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym i Teatrem Narodowym w Warszawie. W tym ostatnim zrealizował ostatnio brawurowo „Kotkę na gorącym blaszanym dachu” z Januszem Gajosem w roli głównej. Kierownikiem muzycznym spektaklu została Agnieszka Nagórka. Autorem choreografii jest Jarosław Staniek, jeden z najbardziej utytułowanych choreografów musicalowych, a światła przygotuje Olaf Tryzna.
 
25 czerwca w Auli UAM przyjdzie czas na koncert z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru Muzycznego. - W pierwszej części przedstawimy dorobek Teatru, który podczas koncertu stanie się podstawą do twórczego dialogu z tradycją operetkową. Z kolei w drugiej przypomnimy osiągnięcia Teatru w dziedzinie musicalu. Nie zabraknie fragmentów znakomicie przyjętych przez publiczność i krytykę najnowszych premier oraz zapowiedzi premier i planów Teatru. Pierwszą cześć przygotuje Agnieszka Nagórka, a drugą Piotr Deptuch. Na scenie wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Muzycznego oraz zaproszeni goście. Podczas wydarzenia uhonorowani i nagrodzeni zostaną pracownicy teatru – zapowiada Teatr Muzyczny. Planowane są także działania w przestrzeni miasta. W Auli będzie można obejrzeć wystawę prezentującą dorobek 60 lat historii Teatru. Sprzedaż biletów oraz wejściówek rozpocznie się wiosną.

W związku z tym, że Mecenasem Sezonu Jubileuszowego została firma PGNiG Obrót Detaliczny, co miesiąc na naszym Facebooku Teatru Muzycznego będzie można wygrać zaproszenia na spektakle.
Źródło: foto. poznan.pl
2016-01-14 16:44 969

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.