Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Teraz bezpiecznie

Prawie 2-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa od Pępowa w kierunku Siedlca to efekt zaangażowania powiatu gostyńskiego oraz gminy Pępowo. Teraz, dzięki niej, bezpiecznie można przemieszczać się ze stolicy gminy, aż do skrętu na tzw. „dębówkę”.
- Ścieżka to gwarancja bezpieczeństwa, ale także ciekawa forma spędzania czasu wolnego - te dwa cele przyświecają nam przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach – mówił Robert Marcinkowski, starosta gostyński, podczas otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Pępowo – Siedlec. Włodarz podkreślał, że realizacja tego zadania była możliwa dzięki dobrej współpracy z gminą Pępowo.

Koszt zadania to ponad 900 tys. zł. Kwota nie obejmuje części inwestycji od ul. Chocieszewickiej do drogi głównej. Ścieżka pieszo-rowerowa była realizowana w latach 2016-2018. Samorządy planują kontynuację jej budowy aż do Siedlca.

Warto zauważyć, że w tej kadencji powiat gostyński zbuduje więcej ścieżek rowerowych niż w poprzednich czterech kadencjach powiatu łącznie. Od 2014 roku powstało prawie 8,5 km ciągów pieszo-rowerowych. Najdłuższa połączyła Krobię z Karcem.
 
Źródło: Foto. powiat.gostyn.pl
2018-06-11 11:57 83

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.