Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Toksyczny wysięk

Do wycieku amoniaku doszło w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego w Kijewie, niedaleko Środy Wlkp. Cztery osoby trafiły do szpitali. Pracownicy firmy opuścili jej pomieszczenia zanim na miejsce przyjechali zawezwani strażacy.

- Doszło do rozszczelnienia instalacji amoniakalnej w korytarzu technicznym nad pakownią. Wyciek został zabezpieczony przez uprawnionych i przeszkolonych operatorów maszynowni mroźnej – mówi kpt. Daniel Pawłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej i przygotowaniu kurtyn wodnych.

Po przyjeździe Specjalistycznej Grupy ratownictwa chemiczno-Ekologicznego z Poznania dokonano sprawdzenia poziomu stężenia amoniaku. - Podjęto decyzję o otwarciu wszystkich bram i okien oraz przewietrzeniu zakładu przy pomocy wentylatorów – tłumaczy kpt. Daniel Pawłowski z KP PSP w Środzie Wlkp.

Poszkodowane zostały cztery osoby, które karetki pogotowia przetransportowały do szpitali w Środzie Wlkp. i Poznaniu. Akcja ratownicza trwała ponad 8,5 godziny.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/P. Cichoń
2018-05-16 11:23 220

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.