Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Tragiczny bilans drogowy

Jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. To bilans trzech wypadków do jakich doszło na drogach Powiatu Jarocińskiego w trakcie tylko 24 godzin. Najwięcej szczęścia mieli uczestnicy pierwszego zdarzenia, którzy jako jedyni wyszli z niego bez szwanku.

Dzień, w którym tragedii nic nie zapowiadało rozpoczął się od kolizji w Jarocinie. - . Wskutek niezachowania ostrożności na drodze kierujący pojazdem uderzył w drzewo. W wyniku kolizji uszkodzony został także znak drogowy i słupki odgradzające pas jezdni od chodnika – informuje kpt. Mirosław Hybiak z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Doszło do niego około 11:30.

Tragicznie zakończył się wypadek w Żółkowie. Doszło do niego kilka godzin później.  - Samochód osobowy Fiat Seicento uderzył w przydrożne drzewo, po czym uległ zapaleniu. Osoby postronne będące świadkami zdarzenia wydobyły na zewnątrz poszkodowanego kierowcę pojazdu przed przybyciem Straży Pożarnej – mówi kpt. Mirosław Hybiak. Strażacy zajęli się ratowaniem życia 21-latka. Gasili także płonący samochód. Resuscytacją mężczyzny zajęli się także ratownicy medyczni przybyli na miejsce wypadku. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Pomimo prowadzonej blisko godzinę reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych kierowcy – podaje kpt. Mirosław Hybiak z KP PSP Jarocin. Ten tragiczny wypadek wcale nie zakończył listy wypadków na terenie Powiatu Jarocińskiego.

We wczesnych godzinach porannych po raz kolejny zaalarmowano służby ratunkowe. W miejscowości Wolica Pusta bowiem doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. - W wyniku zderzenia kierujący samochodem osobowym nie mógł wydostać się z rozbitego pojazdu. Działania ratowników polegały na wykonaniu dostępu i wydobyciu osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego – podaje st. sekc. Adrian Augustyniak.

Do opisywanych wydarzeń doszło w miniony piątek i sobotę. 
Źródło: foto. psp.wlkp.pl/P. Woldański, K. Boguszyński
2018-05-16 12:19 186

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.