Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Trzeci finalista JRM

Poznaliśmy trzeciego finalistę Jarocińskich Rytmów Młodych 2018. Jury jednogłośnie wskazało zwycięzcę – formację Radio Slam. Ponadto na jedną z mniejszych scen tegorocznego Jarocin Festiwal zaproszono grupę Create oraz duet Pola Chobot & Adam Baran.

Za nami trzeci – ostatni w Studiu im. A. Osieckiej w radiowej Trójce – półfinał Jarocińskich Rytmów Młodych 2018. Zwycięzcą jednogłośnie zostało Radio Slam. - Młoda gwiazda szybko przybiera na sile. Tysiące zadowolonych fanów. Zjawiskowość na scenie, magiczne brzmienie – czytamy na oficjalnej stronie JRM 2018. Na jarocińskiej scenie ukraińska formacja spotka się z grupą Przybył oraz Agatą Karczewską. Ostatniego – czwartego finalistę Jarocińskich Rytmów Młodych 2018 poznamy 9 czerwca. Przesłuchania odbędą się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie.

Nie tylko Radio Slam wyjechało z Warszawy z przepustką do Jarocina. Na jedną z mniejszych scen Jarocin Festiwal 2018 zaproszono grupę Create. - Create to muzyka alternatywna, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji – czytamy w informacji prasowej. Wystąpi na niej także duet Pola Chobot & Adam Baran. - Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i zapalony szachista – informują organizatorzy. Na Jarocin Festiwal wystąpią u boku The Walkers i zespołu Noże.

Kolejny – ostatni już – koncert eliminacyjny Jarocińskich Rytmów Młodych odbędzie się 9 czerwca. W Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie wystąpią: oRety!, Killedbycar, Distant Nights, Hope Leslie i Bezsensu. Zwycięzcę znów wybierze jury w składzie: Katarzyna Nosowska – jarocińska debiutantka z roku 1992, Piotr Metz – dyrektor muzyczny radiowej Trójki, Artur Rawicz – dziennikarz, Michał Wiraszko – dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal i Tomasz Jankowski – koordynator JRM.

Na zwycięzcę Jarocin Festiwal 2018 czekają intratne nagrody. W postaci nagrania i promocji singla, a także udziału w jesiennej trasie jednej z gwiazd tegorocznego Jarocin Festiwal.
Źródło: foto. Facebook Jarocin Festiwal
2018-05-15 16:00 166

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.