Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku. To już trzecie takie osiedle w Gminie Jarocin. W uroczystości, która odbyła się przy ul. Leszczyce wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

42 mieszkania przy ul. Leszyce w Jarocinie  dołączyły do oddanych wcześniej 96 lokali w Siedleminie i 120 przy ul. Sielemińskiej w Jarocinie. Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest w trakcie budowy kolejnych 108 mieszkań.

Mieszkania są tanie, a ich standard – bardzo dobry. Lokale są wykończone „pod klucz” z panelami na podłogach, łazienką wyłożoną płytkami i białą armaturą, kuchnią z płytkami na podłodze i ścianach, a nawet z zamontowaną szafką ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową. Lokatorzy muszą tylko urządzić mieszkanie i natychmiast mogą w nim zamieszkać. - Wybudowaliśmy te mieszkania w bardzo dobrej jakości, możecie państwo obejść, zobaczyć, dotknąć. Mieszkańcy za dobrą jakość płacą znacznie niższą cenę niż do tej pory. Ten program ma służyć mieszkańcom i jak, widać, dobrze im służy – mówił podczas uroczystości na ul. Leszczyce w Jarocinie Adam Pawlicki, burmistrz miasta. Dwu- i trzypokojowe lokale mają powierzchnię 36 m i 55 m kwadratowych. Cena metra kwadratowego za wynajem mieszkania wynosi 11 zł w Siedleminie i 12 zł w Jarocinie.

Lokalizacja inwestycji na ul. Leszczyce nie była przypadkowa. - Została wybrana, żeby ożywić tę część miasta, zrewitalizować. Jak tutaj wyglądało, to państwo widzieliście podczas inauguracji budowy tych mieszkań. Praktycznie w drodze stał stary, sypiący się  budynek, którego już tu nie ma, a sąsiedni budynek został pięknie odrestaurowany. Dziś stoją tu jeszcze dwa nowe szeregowce z pięknymi mieszkaniami. Jeżeli ktoś tu był dwa lata temu i teraz, nie poznałby tego miejsca – mówił burmistrz Pawlicki. Wykonawcą zadania była lokalna firma PBH Stanisław Hadrzyński. - Najlepiej jak wykonują to firmy lokalne, bo robią to dobrze i tanio. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, a przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy tu mieszkają, są zadowoleni. Jeżeli rząd współpracuje z samorządem, tak jak w Jarocinie, to można robić rzeczy wielkie – podkreślał Adam Pawlicki. Uroczystość oddania do użytku 42 nowych lokali przypieczętowana została przecięciem wstęgi oraz poświęceniem nowego osiedla.

Tradycją uroczystego oddania do użytku nowych osiedli jest wręczenie pamiątkowych płaskorzeźb przedstawiających mieszkania wybudowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Każda z nich, wykonanych przez lokalnego artystę, przedstawia obraz oddawanego właśnie osiedla. Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożył te pamiątki na ręce: wicepremiera Jarosława Gowina, senatora Andrzeja Wojtyły, Rajmunda Banaszyńskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Jarocinie i Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina. Oficjele nie tylko przecięli wstęgę. Spotkali się oni także z mieszkańcami - zamienili parę słów, a nawet wspólnie z jarociniakami wypili domową kawę.

Gmina Jarocin to pierwszy w Polsce samorząd, który wybudował mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Pierwsze mieszkania oddane zostały w kwietniu tego roku w Siedleminie. - Bez współpracy rządu i samorządu, nie byłoby tego projektu – podkreślił burmistrz Jarocina. Chętnych na te lokale jest znacznie więcej. Gmina szuka następnych lokalizacji i możliwości budowy dalszych osiedli w ramach rządowego programu. Już teraz złożonych jest 1300 wniosków na nowe mieszkania.


Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego
Chcę zadeklarować, że będziemy kontynuowali ten program, rozwijali go. Zawsze we współpracy z samorządem, starając się angażować do tych przedsięwzięć także polskich przedsiębiorców. Zwłaszcza tych, którzy związani są ze swoją małą ojczyzną (...). bo jest coś niezwykle cennego w tym, że tutaj, wspólnym wysiłkiem - właśnie wspólnym - w 100-lecie odzyskania niepodległości potrafiliśmy połączyć działania samorządów, przedsiębiorców, rządu. A wszystko to dla dobra polskich rodzin i polskiego społeczeństwa.  
Źródło: Foto. jarocin.pl
2018-09-03 14:31 196

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.