Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Uratowali życie. Dostali podziękowania

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podczas dzisiejszej sesji podziękował strażakom oraz służbom medycznym za udział w ratowaniu życia i mienia podczas pożaru w budynku socjalnym przy ul. Parowozownia, do którego doszło 13 kwietnia.

Podziękowania za to, nie żeście przyjechali, tylko że tak szybko, co uratowało życie tym mieszkańcom. Minuty dzieliły od śmierci te osoby, które tam mieszkały. Nawet nie wiedziały, że się pali. Dziękuję - powiedział burmistrz.

Włodarz gminy wręczył symboliczne podziękowania  przedstawicielom jednostek OSP z Witaszyc, Goliny i Jarocina, Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, jarocińskiego szpitala i ośrodka pomocy społecznej. - Do tragedii nie doszło dzięki prawidłowemu utrzymaniu obiektu pod względem bezpieczeństwa pożarowego – podkreślił Kazimierz Cieślak, komendant PSP w Jarocinie. Budynek należący do Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego został już odremontowany. Rodziny z powrotem wprowadziły się do swoich mieszkań.

Przypomnijmy, że 13 kwietnia, przed godziną 1.00 w nocy w budynku wielorodzinnym w tzw. Parowozowni w Jarocinie wybuchł pożar. Ogień zajął jedno z mieszkań na piętrze budynku. Dzięki szybkiej interwencji służb pożarniczych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Ewakuowano 28 osób, którym gmina zapewniła lokal zastępczy. Przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia. Ewakuowano 28 osób, którym gmina zapewniła lokal zastępczy.

Dzięki szybkiej interwencji służb pożarniczych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Trzy najbardziej poszkodowane osoby, wyniesiono z palącego się obiektu. Trafiły one pod opiekę służb medycznych. Dwóch poszkodowanych po udzieleniu pomocy zwolniono, a 73-letnia kobieta trafiła do szpitala. Pozostali ewakuowani w pierwszej kolejności, ze względu na panującą temperaturę powietrza, znaleźli schronienie w namiocie pneumatycznym straży pożarnej. Następnie mieszkańcy przebywali w autobusie Jarocińskich Linii Autobusowych, który przyjechał na miejsce zdarzenia, a potem przewiózł ich do schroniska w Pałacu Radolińskich, które pełni funkcję lokalu zastępczego.

Opiekę nad mieszkańcami Parowozowni roztoczył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie, który zapewnił im wyżywienie. Przez cały czas przebywania w lokalu zastępczym mieszkańcy budynku w Parowozowni będą mogli korzystać z obiadów w jarocińskim MGOPS-ie. Poza tym ośrodek przekaże poszkodowanym paczki żywnościowe. Prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego dzisiaj zlecił remont budynku, w którym  najbardziej ucierpiało pierwsze piętro oraz jedno z mieszkań na parterze.

W akcji uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej: Państwowa Straż Pożarna (5 zastępów), OSP Jarocin (2 zastępy) oraz po jednym zastępie z OSP Witaszyce i OSP Golina.
 
 
Źródło: jarocin.pl
2016-04-28 18:54 779

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.