Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Uszkodzili samochód po pijaku. Grozi im 5 lat więzienia

Trzej mężczyźni uszkodzili samochód zaparkowany na ulicy. Do rozboju doszło w Żerkowie. Właścicielem auta jest 22-latek. Za uszkodzenie mienia mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dwoje zatrzymanych odpowie też za groźby karalne.

Peugeot 307cc stał zaparkowany przy jednej z posesji w Żerkowie. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że trzej mężczyźni najpierw kierowali pod jego adresem groźby, a następnie celowo uszkodzili jego samochód odrywając od niego lusterka, klosz lampy, wycieraczki i zarysowując powłokę lakierniczą – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Straty jakie poniósł właściciel pojazdu oszacowano na około 4 tys. zł.

Sprawcami rozboju okazali się mieszkańcy gminy Żerków w wieku od 22 do 24 lat. Na komendzie odtworzyli dokładny przebieg tamtych wydarzeń. - Okazało się, że mężczyźni najpierw wspólnie spożywali alkohol a potem postanowili uszkodzić samochód znanego im 22-latka. Powodem był brak sympatii wobec poszkodowanego. Zanim wprowadzili swój zamiar w życie, trzymając w ręce toporek i paralizator, odgrażali się, że zrobią „coś złego” właścicielowi auta. Groźby te słyszeli jego przyjaciele – relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia. Kara jaka im grozi to nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich – 22- i 23-latek dodatkowo odpowiedzą za kierowanie gróźb karalnych pod adresem 22-latka.
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-08 13:10 118

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.