Dzisiaj jest: 21.5.2019, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Rozśpiewany korowód

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 35 Autor:

Nieprzebrany tłum mieszkańców wziął udział w VIII Jarocińskim Kolędowaniu. Przemaszerowali ulicami Jarocina. Na rynku przez kilka godzin śpiewali kolędy, a nawet tańczyli.

Rozśpiewany korowód
Jarociński orszak wyruszył spod kościoła pw. Chrystusa Króla. Na jego czele szli Trzej Królowie. Za nimi tłum jarociniaków. Od takich zupełnie małych – jeszcze w wózkach – poprzez przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym, do osób dorosłych i seniorów. -  Bardzo się cieszę, że jest tu państwa aż tylu, bo kiedy osiem lat temu zaczynaliśmy Jarocińskie Kolędowanie usłyszeliśmy, że nie ma po co tego robić, bo i tak nikt nie przyjdzie. Z roku na rok państwo coraz bardziej przeczą tym słowom – Agnieszka Borkiewicz, dyrektor BPMiG w Jarocinie, mówiła do zgromadzonych. Wszyscy – ramię w ramię – w rozśpiewanym korowodzie zmierzali na rynek.

Na scenie w centrum miasta prezentowali się lokalni artyści – zespół folklorystyczny Snutki czy grupa Pogo-dni, ale także przedszkolaki, schole i szkoły muzyczne. Kolędowanie na starówce trwało przez kilka godzin, a tłum zgromadzony przed sceną wcale nie malał. Działo się tak chociażby dlatego, że organizatorzy zagwarantowali gorące napoje. Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, wzbudziła żywa szopka. Furorę robiły także anioły, które opanowały rynek. Kolędowaniem dyrygowały siostra Konstancja z parafii św. Marcina oraz Ewa Misiak z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie.

Organizatorem VIII Jarocińskiego Kolędowania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie przy pomocy parafii pw. Chrystusa Króla i Św. Marcina w Jarocinie. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiego Orszaku Trzech Króli. Jego tegorocznym hasłem przewodnim stały są słowa Jana Pawła II: „Odnowi oblicze ziemi”.
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.