Dzisiaj jest: 21.5.2019, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Przekazali sobie znak pokoju

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 40 Autor:

Mieszkańcy Jarocina spotkali się z biskupem. Po raz pierwszy z noworoczną wizytą w naszym mieście pojawił się Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Przekazali sobie znak pokoju
Biskup Łukasz Buzun odprawił mszę św. w intencji jarociniaków. Odbyła się ona w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie. Po eucharystii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej udał się do ratusza. Tam spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych, duchowieństwa, instytucji i organizacji oraz mieszkańcami. - 2019 rok zaczął się w Jarocinie szczególnie. 100 lat temu1 stycznia 1919 w sposób oficjalny, uroczysty Jarocin znowu został przyłączony do macierzy Rzeczypospolitej, która się odrodziła – mówił. - Patriotyczne akcenty w przypadku Polski są zawsze rozświetlone, umocowane głębiej. W historii, nie tylko wydarzeń, ale przede wszystkim ludzkich serc, zamiarów, pragnień. One są ocieplone, oświetlone przez akcent religijny, przez łaskę Chrystusa – dodał biskup Łukasz Buzun. O patriotycznych akcentach nie zapomniał także zastępca burmistrza Jarocina.
           
- W progu 2019 roku nie możemy zapominać o 2018 roku, który niedawno minął i dwóch ważnych rocznicach – 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-leciu wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nie byłoby naszej wolności, gdyby nie wspólnota, która połączyła Polaków 100 lat temu po to, aby o wolność walczyć – mówił Bartosz Walczak. - U progu 2019 roku powinniśmy pamiętać, szczególnie w samorządzie, że drogi, inwestycje, nowe zadania są bardzo potrzebne, ale spotkanie z biskupem przypomina nam też o tym, aby być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, słuchać go ze zrozumieniem i starać się dać mu coś od siebie – dodał wiceburmistrz Jarocina. Wyraził on również nadzieję, że najbliższe 12 miesięcy w jarocińskim samorządzie będzie czasem współpracy dla dobra mieszkańców.

           
O oprawę muzyczną spotkania mieszkańców z biskupem kaliskim zadbał zespół wraz z orkiestrą Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod dyrekcją Leszka Świderskiego i Zbigniewa Obary. Zaprezentowali oni najpiękniejsze polskie kolędy zapraszając do wspólnego śpiewania. W repertuarze nie zabrakło także „Kolędy dla nieobecnych” z repertuaru Zbigniewa Preisnera. Pieśń „Przekażcie sobie znak pokoju” widownia odśpiewała stojąc i trzymając się za ręce. Poglądy w tym momencie nie miały znaczenia. Brawa dla wykonawców nie milkły jeszcze długo po występie. 

 
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.