Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Sołtysi u burmistrza

Dodano: 3 lata temu Czytane: 415 Autor:

Sześciu nowych sołtysów wybrano w gminie Śrem. Pozostałym mieszkańcy postanowili przedłużyć kadencję o kolejne pięć lat. Przedstawiciele wsi spotkali się z Adamem Lewandowskim, burmistrzem miasta.

Sołtysi u burmistrza
Zakończyły się wybory sołtysów i członków rad sołeckich w gminie Śrem. W większości sołectw mieszkańcy wybrali tych samych sołtysów. Zmiany nastąpiły tylko w sześciu z nich. Swoich nowych przedstawicieli w samorządzie wskazały osoby zamieszkujące: Binkowo, Dalewo, Gaj, Orkowo, Pyszącą i Szymanowo. Najliczniejsze zebranie wiejskie odbyło się w Pyszącej. Wybory zgromadziły tam 149 osób.

Z sołtysami wybranymi na nową, pięcioletnią kadencję spotkał się Adam Lewandowski. - Burmistrz Śremu przedstawił plan inwestycji na terenie gminy na 2019 rok oraz omówił montaż, na budynkach szkół, czujników smogowych badających zanieczyszczenie powietrza i uruchomienie aplikacji umożliwiającej sprawdzenie wartości wskaźników PM 2,5 i PM 10. Podsumowano również działania i koszty przeprowadzenia akcji gaszenia pożaru składowiska odpadów w Pyszącej – czytamy w informacji prasowej Gminy Śrem.

 W rozmowach wzięli udział też przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Przedstawiciele ARiMR mówili o kołach gospodyń wiejskich. Sołtysi zostali również przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych – dodają pracownicy magistratu. Na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Śremie nie zabrakło także delegatów rolniczych spółdzielni produkcyjnych obszaru gminy.


W wyniku przeprowadzonych wyborów sołtysi zmienili się w sześciu sołectwach na terenie gminy Śrem:

- w Binkowie Zenona Golca zastąpiła Anna Nowakowska,
- w Dalewie Grzegorza Rypinskiego zastąpił Bartosz Ustasiak,
- w Gaju Patryka Lekiego zastąpił Mariusz Pilarski,
- w Orkowie Tomasza Kosickiego zastąpiła Agnieszka Polowczyk,
- w Pyszącej Artura Śniegockiego zastąpiła Iwona Pietrzak,
- w Szymanowie Tadeusza Marciniaka zastąpił Lucjan Rochowiak,
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.