Dzisiaj jest: 16.6.2019, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Dom Kultury pnie się do góry

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 35 Autor:

Budowa nowej siedziby Domu Kultury w Pleszewie trwa w najlepsze. Widać już mury obiektu. Budowa obiektu wkracza w intensywną fazę.

Dom Kultury pnie się do góry
Stara, mała parowozownia zmienia się nie do poznania. Rozbudowuje się. Staje się wyższa – dwukondygnacyjna – oraz szersza – dobudowywane są kolejne pomieszczenia. W konsekwencji tych działań powierzchnia użytkowa obiektu będzie wynosić ponad 1000 m². - Powstający tam Dom Kultury w Pleszewie, mimo wszystko, zachowa obecny styl architektoniczny – zapewnia Anna Bogacz. Wejście do budynku będzie zlokalizowane od ul. Sienkiewicza. Obok powstaną 32 miejsca parkingowe.
           
Aktualnie trwają prace budowlane. - Dach na starej części ma pokrycie z desek i papy. Dwukondygnacyjna, dobudowana część jest zabezpieczona przed opadami atmosferycznymi. Na terenie budowy pracę zaczęli już elektrycy – informuje Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

           
Nowy budynek Domu Kultury w Pleszewie nawiąże do charakteru parowozowni i przypomni jej historię. - Pozostaną w nim tory kolejowe i kanały naprawcze, które będą odkryte oraz zabezpieczone szkłem i podświetlone. Tory na zewnątrz zostaną także zachowane i wkomponowane w nawierzchnię. Wyeksponowane będą ponadto inne elementy infrastruktury  kolejowej, np. zwrotnice czy semafory – tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. - Ruch kolei wąskotorowej oraz towarowej nadal będzie się odbywał na tym terenie. Dzierżawca torów obsługujący m.in. tzw. „wąskotorówkę” będzie z nich korzystał – zapewnia Anna Bogacz. Dotychczasowe zaplecze techniczne zostanie przeniesione do Kowalewa.


Przypomnijmy, że zadanie pn. „Utworzenie nowej siedziby Domu Kultury na terenie dworca PKP Pleszew Miasto” otrzymało dofinansowanie w kwocie 4,3 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 4.4.1. – inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Projekt obejmuje nie tylko prace budowlane, ale i zakup niezbędnego wyposażenia do funkcjonowania Domu Kultury w Pleszewie. M.in. mebli, sprzętu audiowizualnego czy instrumentów muzycznych. Łączna wartość zadania to ponad 22 mln zł.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.