Dzisiaj jest: 27.2.2021, imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zgubna brawura

Dodano: 2 lata temu Czytane: 366 Autor:

Pięciu kierowców pożegnało się ze swoimi dokumentami prawa jazdy. We wszystkich przypadkach było to spowodowane ich bardzo szybką jazdą w terenie zabudowanym.

Zgubna brawura
„Czarną serię” rozpoczął kierowca BMW. - Mieszkaniec Strzałkowa w terenie zabudowanym Tadeuszewa jechał z prędkością 119 km/h – informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Oprócz tego, że pożegnał się on ze swoim prawem jazdy,  dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Tego samego dnia prawo jazdy stracił również mieszkaniec powiatu poznańskiego. - 51-latek, przejeżdżając przez tę samą miejscowość Volkswagenem Crafterem, prowadził pojazd z prędkością 105 km/h – dodaje asp. Edyta Kwietniewska. Kierowca także otrzymał karę w postaci grzywny oraz punktów karnych.

Kilka dni później, na trasie katowickiej, policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Klęce jechał zdecydowanie za szybko. - Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego prowadził Seata Leona w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h – mówi  oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp. 23-latek prócz wysokiego mandatu, podobnie jak poprzedni kierowcy, stracił prawo jazdy. Godzinę wcześniej, w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-letniemu kierowcy Mercedesa Benz. - Poznaniak miał na liczniku 103 km/h. Za to, że przekroczył prędkość o 53 km w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy – dodaje asp. Edyta Kwietniewska. Otrzymał także mandat i punkty karne.

Luty również rozpoczął się niekorzystnie dla kolejnego kierowcy lubiącego szybką jazdę. - 27-latek, przejeżdżając przez Chociczę, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. Policjanci zarejestrowali to wykroczenie na videorejestratorze – ujawnia oficer prasowy średzkiej policji. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą za przekroczenie prędkości o 88 km/h stracił prawo jazdy. Otrzymał mandat i 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. - Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie – przypomina asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci zawsze zastosują zatrzymanie prawa jazdy, karę grzywny i punktów karnych.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.