Dzisiaj jest: 29.9.2021, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Komfortowe "Zielone Tarasy"

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1045 Autor:

Dwupoziomowe apartamenty z 15-metrowymi tarasami, kawalerki z antresolami oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe, a poza tym przedszkole, restauracja utworzą osiedle „Zielone Tarasy”.

Komfortowe "Zielone Tarasy"
„Zielone Tarasy” to kompleksowe osiedle, które utworzy siedem jednoklatkowych bloków. Pomieszczą w sumie 144 mieszkania. Budynki będą cztero- i sześciokondygnacyjne. Na ostatnim piętrze każdego z bloków znajdą się apartamenty – dwupoziomowe mieszkania z dwoma łazienkami, trzema sypialniami, salonem, aneksem kuchennym, garderobą i tarasem o powierzchni 15 m2. Mieszkania te będą miały 92 m2. Najmniejsze zaś 35 m2 – kawalerki z antresolą. Pozostałe mieszkania zajmą obszary od 50 m2 do 52 m2.

Każde mieszkanie będzie miało przypisane miejsce postojowe w parkingu podziemnym. - Dodatkowo, z parkingu podziemnego do mieszkania będzie można dostać się windą. To jest unikatowa rzecz w Jarocinie. Do tej pory żadne osiedle, stawiane przez deweloperów w naszym mieście, nie posiada tego rozwiązania w swojej ofercie – mówi Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na powierzchni powstanie kolejne 108 miejsc parkingowych. Każde mieszkanie będzie posiadało także swoją piwnicę. – Prywatni deweloperzy każą sobie za nie dodatkowo płacić. U nas pomieszczenia gospodarcze będą gratis – zapowiada Jerzy Wolski. Inną rzeczą, która wyróżni  ofertę JTBS-u spośród proponowanych przez deweloperów prywatnych jest fakt, że spółka bierze na siebie zarzadzanie budynkami po ich postawieniu i sprzedaniu.

Bloki zostaną zlokalizowane na obrzeżach osiedla. - Wewnątrz powstanie strefa wypoczynku i rekreacji. W niej: skatepark, miejsca do ćwiczeń, alejki do biegania. Oczywiście wszystko wkomponowane w mnóstwo zieleni – informuje prezes JTBS-u. Znajdzie się tam także miejsce na budynek usługowy. W nim gminna spółka gwarantuje przedszkole i restauracje. - Restauracja będzie zaspokajała potrzeby przedszkola i dawała dużo radości mieszkańcom – prognozuje Jerzy Wolski. Prezes JTBS zapowiada, że znajdzie się tam także miejsce na inne usługi niezbędne na osiedlu np. pralnię.
           
Osiedle „Zielone Tarasy” powstanie nieopodal osiedla Rzeczpospolita. Oznacza to, że będzie ono doskonale skomunikowane z centrum Jarocina. Także wyjazd z miasta nie będzie problematyczny. - Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Gminy Jarocin, ale wszystkich, którzy chcą tu zamieszkać i ułożyć sobie dalsze życie zawodowe oraz rodzinne – zapowiada Jerzy Wolski. Mieszkania zostaną oddane w systemie deweloperskim. Dostępne będą w dwóch opcjach – kupna bądź partycypacji z wykupem po 15 latach.


- Ceny mieszkań wyniosą od 4.200 zł do 4.400 zł brutto za 1 m2. Ostateczne kwoty będziemy znali po rozpisaniu przetargu – mówi Jerzy Wolski. Opłata rezerwacyjna wynosi 10 proc. wartości mieszkania. W przypadku partycypacji jest to 40 proc. i obowiązek comiesięcznego uiszczania czynszu przez 15 lat. Ta część osiedla zostanie sfinansowania z kredytu. Spółka jest po pierwszych rozmowach z bankiem. Już można składać wnioski na zakup bądź partycypację mieszkań. – Po tygodniu jest spore zainteresowanie. Kilka wniosków już zostało złożone. Niektórzy kupują po dwa mieszkania – zdradza prezes JTBS. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie: zielonetarasy.com.pl.

 Osiedla ma powstać w ciągu trzech lat. JTBS posiada już pozwolenie na budowę. - Pewne rzeczy udoskonalamy – znaleźliśmy inne, lepsze rozwiązania, wygodniejsze dla samych użytkowników, ale i obniżające cenę. Nowe powinniśmy dostać do końca marca – mówi Jerzy Wolski. Rozpisanie postępowania przetargowego i przekazanie placu budowy wykonawcy planowane jest do końca 2019 roku. Wszystkie bloki mają powstać równocześnie. Gdyby to się nie udało, spółka ma też „plan B”. - Tak podzieliliśmy to osiedle, że w gorszym wariancie wybudujemy je w dwóch etapach – mówi Jerzy Wolski. Prezes ma nadzieję, że nie będzie musiał sięgać po tę opcję powstania „Zielonych Tarasów”.
 
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.