Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Nowoczesna oczyszczalnia za 14 miesięcy

Dodano: rok temu Czytane: 231 Autor:

Rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”. Control Process EPC Enviromental Protection 3 przejęła teren, na którym będzie prowadziła prace.

Nowoczesna oczyszczalnia za 14 miesięcy
Nowoczesna stacja odzysku surowców powstanie na bazie istniejącej w Cielczy oczyszczalni ścieków. – To tam, z osadów pościekowych, odzyskiwane będą nawozy oraz biogaz, który zostanie wykorzystany przez spółkę wodociągową m.in. do zmniejszenia bieżących kosztów działalności przedsiębiorstwa. Hermetyzacja budowli oczyszczalni, która jest jednym z elementów modernizacji, pomoże w wyeliminowaniu problemu uciążliwych zapachów, na które do tej pory narzekali mieszkańcy – czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 89 mln zł netto.

Protokół w sprawie przekazania placu budowy podpisany został przez przedstawicieli: inwestora – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie, wykonawcy – firmy Control Process EPC Enviromental Protection 3 SP. z o.o. oraz zespołu inżynierów projektu z branży instalacyjnej, architektoniczno-konstrukcyjnej, drogowej i elektrycznej. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano na kwiecień. Mają potrwać rok.
           
W Cielczy, po rozbudowie i modernizacji oczyszczalni, powstanie jedna z najnowocześniejszych w Europie stacji odzysku surowców. Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach ogromnego projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”.  Łączna wartość całego projektu to 255 mln zł. Na wykonanie przedsięwzięcia PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 mln zł.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.