Dzisiaj jest: 21.2.2020, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Śmierć na skrzyżowaniu

Dodano: rok temu Czytane: 247 Autor:

79-letni mieszkaniec gminy Jarocin zginął na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej z Jarocina do Noskowa. 19-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Śmierć na skrzyżowaniu
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg Roszków – Jarocin. - 79-letni mieszkaniec gminy Jarocin, kierując samochodem marki Volkswagen Golf, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Seatowi Ibizie jadącemu od Jarocina. Kierował nim 19-latek  – przebieg zdarzenia odtwarza asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Samochody się zderzyły. Podróżowali nimi tylko kierowcy.

Strażacy, wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. - Prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową kierowcy jednego z samochodów. Kierowca drugiego pojazdu został opatrzony przez strażaków – informuje asp. Radosław Grobelny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Nie udało się uratować życia 79-letniego kierowcy Volkswagena. 19-latek siedzący za kierownicą Seata trafił do szpitala.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Na miejsce wypadku przybył prokurator i grupa dochodzeniowa z KPP Jarocin. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Siedlemin. Wraz z prokuraturą ustalają dokładne przyczyny wypadku. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg Roszków – Jarocin. - 79-letni mieszkaniec gminy Jarocin, kierując samochodem marki Volkswagen Golf, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Seatowi Ibizie jadącemu od Jarocina. Kierował nim 19-latek  – przebieg zdarzenia odtwarza asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Samochody się zderzyły. Podróżowali nimi tylko kierowcy.


Asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie:

Niemal codziennie na wielkopolskich drogach dochodzi do tragicznych wypadków. Ofiarami są zarówno podróżujący samochodami jak i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Jedną z przyczyn tak tragicznych wypadków jest brak koncentracji. Kierowcy zapominają, że jadąc należy obserwować nie tylko to, co jest na wprost, przed samochodem, ale także przedpole jazdy. To, co się dzieje na poboczu czy chodniku, w pobliżu skrzyżowania oraz za nami. Jest to szczególnie ważne po zmroku, gdy widoczność staje się dużo mniejsza, a samochody jadące z przeciwnego kierunku oślepiają nas. Szczególną ostrożność powinni zachować także piesi, którzy często wchodzą na przejścia tuż przed nadjeżdżającym pojazdem czy przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, często wyłaniając się zza innego stojącego samochodu nie dając kierowcom szans na reakcje i bezpieczne zatrzymanie się. „Zdążę przejechać”, „mi się to nie przydarzy” – to tylko slogany, a życie przynosi inne rozwiązania – niestety często są nimi ludzkie tragedie. Czasami warto poczekać, zatrzymać się, odpocząć. Życie mamy tylko jedno i jest ono bezcenne. Czasami 5 min to wiele kolejnych lat życia. Naszego czy innych osób.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.