Dzisiaj jest: 1.10.2020, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

13-letni podpalacz

Dodano: 2 lata temu Czytane: 270 Autor:

Reklamówki z odzieżą dla potrzebujących w kruchcie kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła nie spodobały się 13-latkowi. Postanowił je podpalić. Po trzech godzinach znalazł się rękach policji.

13-letni podpalacz
Spalona odzież, zniszczona ławka i osmolone ściany kruchty to bilans pożaru, do jakiego doszło w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie. Biegły z dziedziny pożarnictwa, będący na miejscu, wskazał przyczynę powstania ognia. Nie miał wątpliwości, że było to podpalenie.

Uwagę funkcjonariuszy przeglądających monitoring miejski, znajdujący się w okolicach świątyni, zwrócił jeden z chłopców.  – Wszedł do kościoła, a następnie bacznie obserwował, co się wydarzy. Przekazany rysopis prawdopodobnego sprawcy wskazywał na tego chłopca z monitoringu – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Okazało się, że to 13-latek z Krotoszyna.

Nastolatka przesłuchano w obecności mamy. - Przyznał się do popełnienia czynu karalnego – mówi asp. Piotr Szczepaniak. – Wstępnie uszkodzenia wyceniono na ponad 1.000 zł. Oficjalne straty oszacuje konserwator zabytków – dodaje oficer prasowy KPP w Krotoszynie. 13-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.