Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Goście z Dalekiego Wschodu

Dodano: 3 lata temu Czytane: 621 Autor:

Sześcioosobowa delegacja urzędników z miasta Kutaisi i regionu Imeretia w Gruzji odwiedziła Krotoszyn. Podczas wizyty zapoznali się z gospodarczym potencjałem i ekonomicznymi możliwościami regionu.

Goście z Dalekiego Wschodu
Gruzini chcą wzmocnić współpracę z wielkopolskimi przedsiębiorcami i samorządem lokalnym. - Zainteresowanie Krotoszynem wynika z aktywności przedsiębiorców krotoszyńskich w Gruzji, a dokładnie w regionie Imeretia – czytamy w informacji prasowej Gminy Krotoszyn. Dlatego też delegacja spotkała się z przedstawicielami Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Byli nimi: Jarosław Sierszchulski, wiceprezes WFR oraz Lidia Piechocka, kierownik Działu Ekspansji Zagranicznej WFR. To właśnie dzięki tej instytucji wielkopolskie firmy zainteresowane inwestowaniem w Gruzji mogą liczyć na wsparcie finansowe – pożyczkę Ekspansja.

Urzędnicy z miasta Kutaisi i regionu Imeretia, chcąc zapoznać się z potencjałem i możliwościami regionu, odwiedzili także firmę Gembiak-Mikstacki sp. j. Do Krotoszyna przyjechali przy okazji wizyty w Poznaniu. Do stolicy Wielkopolski zawitali na największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej – „Budma”. - Budownictwo to perspektywiczny sektor w Gruzji. Rozwijana jest infrastruktura drogowa, planuje się inwestycje w branży hotelarskiej, okołoturystycznej, mieszkaniowej. Wielkopolskie firmy chętnie będą uczestniczyć w tym procesie – czytamy w informacji prasowej Gminy Krotoszyn. Dlatego też na targach odbyła się również konferencja pt. „Doing Business: Georgia”. Zorganizowana została przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju w partnerstwie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego i przy wsparciu Ambasady Gruzji w Polsce.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.