Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Dwóch rannych po wybuchu chemikaliów

Dodano: 3 lata temu Czytane: 406 Autor:

W Odlewni Żeliwa Śrem doszło do eksplozji. W jej wyniku dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala. Jedna w stanie ciężkim. 152 pracowników zakładu ewakuowano z ich miejsca pracy.

Dwóch rannych po wybuchu chemikaliów
W Odlewni Żeliwa Śrem wybuchły substancje chemiczne. W momencie detonacji znajdowały się one w zbiorniku DPPL – dużym pojemniku do przewozu luzem. W skutek eksplozji poszkodowane zostały dwie osoby. - W pierwszej kolejności wyniesiono osoby poszkodowane na zewnątrz hali w której doszło do wybuchu – informuje mł. asp. Tomasz Bartkowiak. – Jedną osobę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Drugiej strażacy podali tlen oraz udzielili wsparcia psychicznego – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Koniec końców obydwaj ranni trafili do szpitala. U mocniej pokrzywdzonego potrzebna była operacja.
           
Co eksplodowało w Odlewni Żeliwa w Śremie? – Kierownik Działań Ratowniczych nie uzyskał jednoznacznej informacji na temat substancji znajdującej się w trzech zbiornikach DPPL – mówi mł. asp. Tomasz Bartkowiak. Dlatego też po ewakuacji poszkodowanych ze środka budynku przystąpiono do ewakuacji osób znajdujących się w przylegających halach. Łącznie 152 osoby opuściły swoje miejsce pracy.


Do Śremu ściągnięto także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Poznania.  - Po przybyciu SGRChem działania polegały na wprowadzeniu roty celem dokonania szczegółowego rozpoznania, z jakimi substancjami mamy do czynienia, a także sprawdzenie szczelności pozostałych pojemników – podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Na miejsce wybuchu przybyła również Grupa Operacyjna Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.