Dzisiaj jest: 3.8.2020, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Frekwencyjny rekord

Dodano: rok temu Czytane: 429 Autor:

Pleszewskie kino w 2018 roku osiągnęło rekordową liczbę widzów. – Kino Hel odwiedziło w ubiegłym roku 23.782 osób, czyli o 463 więcej niż w roku 2017 – informuje Arkadiusz Ptak.

Frekwencyjny rekord
W minionym roku w kinie Hel wyświetlono 87 filmów. 19 polskich, 15 z innych krajów europejskich oraz 53 produkcje amerykańskie. Widzowie obejrzeli dwie premiery i jedną przedpremierę. Odbyło się ponad 500 seansów.

- Kino Hel odwiedziło w ubiegłym roku dokładnie 23.782 osób, czyli o 463 więcej niż w roku 2017 – informuje Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Rekordzistą okazała się polska produkcja pt. „Kler”, którą obejrzało 2.080 widzów pleszewskiego kina. Drugim w kolejności filmem, będącym frekwencyjnym hitem, stał się „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z liczbą 1.876 widzów. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast obraz pt. „Cudowny chłopak”, którego obejrzały 1.694 osoby, dzięki czemu kino Hel zajęło trzecie miejsce w kategorii miast do 20 tys. mieszkańców w ogólnokrajowym konkursie zorganizowanym przez Monilith Films na frekwencję filmu.

W ubiegłym roku w pleszewskie kino zainwestowano ponad 150.000 zł. - Za kwotę ponad 37.000 zł zakupiono system do internetowej sprzedaży i rezerwacji biletów. 16.500 zł stanowiło dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego natomiast wymieniono okna, wyremontowano hole, pomieszczenie kasowe oraz socjalne – wylicza Anna Bogacz. - Została także wymieniona instalacja elektryczna  zaekranowa oraz sam ekran kinowy. Zakupiono ponadto niezbędny sprzęt audiowizualny oraz światła estradowe. Całość kosztowała ponad 118.000 zł – dodaje rzecznik prasowy Miasta i Gminy w Pleszewie. W związku z remontami kino było zamknięte przez dwa miesiące.

A to nie koniec inwestowania. - Kolejnym krokiem będzie odświeżenie wnętrza kinowej sali, czyli malowanie ścian, a w przyszłości wymiana kinowych foteli – zapowiada Anna Bogacz. Burmistrz zaś podkreśla, że cieszy go to, jak „radzi sobie” kino Hel. 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.