Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Zlikwidowali szajkę

Dodano: 3 lata temu Czytane: 401 Autor:

Aż pięć osób powiązanych z narkotykami wpadło w Pleszewie. Mieli przy sobie ponad 2 kg środków odurzających. Dwie trafiły już do więzienia. Pozostałym grozi do 10 lat więzienia.

Zlikwidowali szajkę
Do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zgłosili się rodzice ze swoją 15-letnią córką. Znaleźli u niej amfetaminę. - Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali mężczyznę, który dostarczył narkotyki nastolatce. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Czermin – mówi asp. Monika Kołaska. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. - Znaleźli tam narkotyki – marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę i tabletki ekstazy – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Przeszukanie zakończyło się zatrzymaniem 18-latka i jego 34–letniego współlokatora. A to był dopiero początek.

Kryminalni weszli do kolejnych dwóch mieszkań. - Znaleźli i zabezpieczyli tam łącznie ponad 2 kg narkotyków: amfetaminy, marihuany, metamfetaminy, kilkanaście tabletek ekstazy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji: wagi, młynki i woreczki strunowe – wylicza asp. Monika Kołaska. Policjanci zabezpieczyli także pieniądze. Oficer prasowy KPP w Plewie ich wartość określa na „znaczną”. – Zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu – dodaje. Zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn. Mają 36 i 37 lat.

36- i 37-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty. – Dotyczą one posiadania znacznej ilości środków narkotycznych. Starszy z zatrzymanych dodatkowo odpowie za udzielenie narkotyków – podaje asp. Monika Kołaska. Jak ujawnia oficer prasowy KPP w Pleszewie, mężczyźni byli już w przeszłości notowani za podobne przestępstwa. Sąd postanowił więc o tymczasowym aresztowaniu ich obu. Spędzą za kratkami trzy miesiące.

Także 18- i 34 latek spotkali się już z prokuratorem. – Młodszy usłyszał zarzut nieodpłatnego udzielenia narkotyków osobie nieletniej. Starszy odpowie za ich posiadanie – ujawnia asp. Monika Kołaska. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, za udzielenie do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie 15-latki materiały zostały przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.