Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Ogień w szeregowcu

Dodano: 3 lata temu Czytane: 443 Autor:

Płonął segment domków jednorodzinnych w Brodowie. Żywioł strawił jedno mieszkanie i poddasza kolejnych. Strażacy z pożarem walczyli prawie siedem godzin.

Ogień w szeregowcu
11 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który wybuchł w segmencie domków jednorodzinnych w Brodowie. Żywioł rozprzestrzeniał się szybko. - W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia ogniem objęte było już jedno z mieszkań w zabudowie szeregowej oraz poddasza sąsiednich – informuje asp. Mikołaj Kicki z KP PSP w Środzie Wlkp. Strażacy zajęli się gaszeniem płonącego mieszkania oraz obroną przed żywiołem sąsiadujących pomieszczeń.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych przedmiotów i rozbiórki zniszczonych oraz tlących się elementów. - Dalsze działania polegały na sprawdzeniu obiektu kamerą termowizyjną oraz czujnikami wielogazowymi, które nie stwierdziły zagrożenia. Uszkodzony dach zabezpieczono plandekami – podaje asp. Mikołaj Kicki. Nikt nie ucierpiał w pożarze. Czynności wyjaśniające to, jak doszło do pojawienia się ognia w szeregowcu w Brodowie prowadzi policja.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.