Dzisiaj jest: 28.5.2022, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Karnawałowy koncert orkiestrowy

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1218 Autor:

- To był wieczór pełen muzycznych i artystycznych doznań, a halę Zespołu Szkół Rolniczych, jak co roku, wypełniła wierna publiczność orkiestry – mówi Marta Machowiak z magistratu w Środzie Wlkp.

Karnawałowy koncert orkiestrowy
Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. opisuje XIX edycję Koncertu Karnawałowego Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Wśród gości nie mogło zabraknąć Piotra Mielocha, burmistrza Środy Wlkp. oraz Pawła Wullerta, przewodniczącego średzkiej rady miejskiej.

Średzianie zaczęli pojawiać się na trybunach już ponad godzinę przed rozpoczęciem XIX Koncertu Karnawałowego Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Wydarzenie oficjalnie rozpoczął Piotr Pajchrowski. Ten sam, który od wielu lat, podczas tego muzycznego święta, dba o dobre samopoczucie średzian. - Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami – mimo tego przekonuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. – Stało się tak za sprawą nowego kapelmistrza Konrada Boryckiego, nowych instruktorów – Alicji Sobczak, Alberta Kołodziejczaka i Piotra Rulewicza, a także nowego repertuaru – dodaje . Z 11 utworów, aż dziewięć prezentowanych aranżacji nigdy wcześniej nie zostało zagranych. W solowych partiach zaprezentowali się: Alicja Sobczak, Michał Łowiński i Hubert Rozmiarek.

Grupy taneczne dziewcząt, współistniejące z orkiestrą, dały popis swoich możliwości. Zaprezentowały różnorodne układy marszowe i taneczne przygotowane przez Angelikę Michalak i Patrycję Maciejewską. W trakcie wydarzenia goście podziwiać mogli także mjra. Pawła Joksa, dowódcę Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. W ramach występu – niespodzianki wykonał on solo na trąbce w utworze pt. „My way”. Tradycyjnie, gdy rozbrzmiała ostatnia piosenka – Marsz Radetzky’ego,  na scenie pojawili się wszyscy artyści, a na salę spadły setki balonów.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.