Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Samorządowa "studniówka"

Dodano: 3 lata temu Czytane: 420 Autor:

Już ponad 100 dni minęło od momentu, w którym Adam Pawlicki ponownie złożył ślubowanie burmistrza. Ten czas to dalszy rozwój miasta i gminy, ale i sukcesy oraz docenienie pracy władz oraz urzędników.

Samorządowa "studniówka"
100 dni od ponownego zaprzysiężenia Adama Pawlickiego na burmistrza Jarocina upłynęło dokładnie 26 lutego. – To był czas przygotowania i wdrażania, realizacji tego, co było zapowiedziane. Konsekwentnego działania poprzez rozwój, budowę nowych miejsc pracy, domów, mieszkań, prowadzenie nowych projektów – pierwsze 100 dni swojej, drugiej pod rząd, kadencji opisuje Adam Pawlicki. Burmistrz Jarocina zwraca uwagę, że w mieście ruszają dwa największe zadania w historii inwestycji powiatu jarocińskiego – przebudowa śródmieścia wraz z kanalizacją oraz drogami, jak i przebudowa oczyszczalni ścieków z odzyskiem azotu, fosforu, gazu i prądu.

- To są przełomowe i historyczne lata – twierdzi włodarz. Jego słowa zdaje się potwierdzać Główny Urząd Statystyczny. Poddał on analizie 2238 samorządów w perspektywie unijnej 2014-2020. Wziął pod uwagę wartość realizowanych projektów z unijnym dofinansowaniem. Jarocin znalazł się na 72 miejscu w kraju. - Jesteśmy w ścisłej czołówce – mówi Adam Pawlicki. Jarocin okazał się być w zestawieniu piątym samorządem w Wielkopolsce. - Gdyby to przeliczyć, na jednego mieszkańca w zeszłym roku pozyskaliśmy 7,5 tys. zł. To są potężne środki – dodaje burmistrz Jarocina. Widać to na każdym kroku w mieście.

Największym z projektów realizowanych w gminie Jarocin z unijnym dofinansowaniem jest ten pn. „Gospodarka wodno – ściekowa na terenie gminy Jarocin”. Na jego wykonanie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie pozyskało 128 mln zł z unijnego budżetu. Całe przedsięwzięcie opiewa na kwotę 225 tys. zł – tyle środków zostanie zainwestowanych w rozwój gminy i podniesienie standardu życia jej mieszkańców. Unijne dofinansowanie wspiera także, realizowaną w Jarocinie na wielką skalę, rewaloryzację parków i zieleni miejskiej. Inwestycja obejmuje teren trzech jarocińskich parków i ulice, które łączą te parki.  Środki pozyskane przez gminę na ten cel to kolejne 12 mln zł. Nie bez znaczenia jest, że usprawnienie komunikacji drogowej w mieście było możliwe także dzięki wsparciu pochodzącemu z funduszy unijnych. Przykładem jest połączenie ul. Wojska Polskiego z węzłem Jarocin na obwodnicy, który będzie alternatywą dla obciążonej ul. Św. Ducha.

 
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.