Dzisiaj jest: 21.2.2020, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Ruchy kadrowe w spółkach komunalnych

Dodano: rok temu Czytane: 187 Autor:

Marzec przyniósł zmiany na stanowiskach prezesów gminnych spółek. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się Przemysław Musielak i Wojciech Wiszniewski.

Ruchy kadrowe w spółkach komunalnych
Przemysław Musielak, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych, sam złożył rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji. -  Intencją ustępującego Prezesa jest możliwie najsprawniejsze przekazanie w całości swoich obowiązków swojemu następcy – czytamy w oświadczeniu rady nadzorczej JLA. Dlatego też Przemysław Musielak pełnił swoją funkcję do końca lutego. – Rezygnacja Prezesa Musielaka w żaden sposób nie wpływa na bieżące funkcjonowanie Spółki – zapewniają członkowie rady nadzorczej w oświadczeniu. 1 marca obowiązki zarządcy JLA przejął Maciej Zegar, prezes Trans Pegaz. – To jego powrót na to stanowisko, ponieważ spółką JLA kierował już w latach 2015-2017 – przypomina rada nadzorcza JLA. W oświadczeniu czytamy także, że Maciej Zegar „zarządzanie JLA będzie łączył z kierowaniem spółką Trans Pegaz”.

Dwa stanowiska w jednej osobie łączy także Marcin Leśniak, prezes Zakładu Usług Komunalnych. Od 1 marca został on prezesem Energia Jarocin. Jego poprzednika – Wojciecha Wiszniewskiego, który spółką kierował od 5 marca 2018 roku – odwołała rada nadzorcza. - Powodem odwołania Pana Wiszniewskiego z pełnionej funkcji jest przede wszystkim racjonalizacja wydatków Spółki – czytamy w stosownym oświadczeniu. Od samego początku w stosunku do nowego prezesa zostały wyartykułowane konkretne oczekiwania. - Wspólnicy i Rada Nadzorcza postawili przed nowym Prezesem w szczególności takie zadania jak: przegląd i analiza sytuacji finansowej Spółki, weryfikacja struktury organizacyjnej, ocena sytuacji kadrowej. Nowy Zarząd został zobowiązany do przygotowania koncepcji rozwiązań we wszystkich tych sprawach a także we wszelkich innych kwestiach istotnych dla funkcjonowania Spółki i rozwoju jej działalności gospodarczej – zapisano w oświadczeniu.
           
O zmiany na stanowiskach prezesów spółek zapytaliśmy Adama Pawlickiego reprezentującego właściciela tych podmiotów – Gminę Jarocin. - Ruchy kadrowe są były i będą stale. Rotacje muszą być – stwierdził burmistrz. Gdy dopytaliśmy, czy odwołanie dotychczasowych prezesów oznacza, że włodarz ma dla nich nowe zadania, usłyszeliśmy w odpowiedzi: - Zobaczymy, czy wpiszą się gdzieś w potrzeby, bo to tak nie jest… Jeśli będzie można ich gdzieś wykorzystać to owszem, ale niekoniecznie, jeżeli nie będzie dla nich zajęcia, bo „martwych dusz” nie ma u nas – zadeklarował Adam Pawlicki. 

           
Przy okazji przypomnimy, Maciej Zegar i Marcin Leśniak nie są pierwszymi osobami, które w swojej pracy łączą dwa kierownicze stanowiska. Przez ponad rok – od września 2017 roku do października 2018 Witosław Gibasiewicz był jednocześnie wiceburmistrzem Jarocina i prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami.
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.