Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Co z festiwalem?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 418 Autor:

Jaki będzie Jarocin Festiwal 2019? Mimo że jest początek marca niewiele wiadomo na ten temat. – Za dwa, trzy tygodnie – mówi Adam Pawlicki zapytany przez nas, kiedy możemy spodziewać się konkretów.

Co z festiwalem?
Dwa tygodnie temu, po zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej przez opozycyjnych radnych, Adam Pawlicki wydał oświadczenie w sprawie Jarocin Festiwal. „Dziś mogę państwu podać dwie pewne i jawne informacje, dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku. Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to  wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 roku powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Drugą, potwierdzoną już informacją, jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że Fundacja będzie samodzielnym organizatorem festiwalu” – czytamy w dokumencie. Kiedy ostatniego dnia lutego pytamy burmistrza o więcej konkretów: - Ciągle coś się dzieje, natomiast nie jest to etap do informacji publicznych, bo negocjacje, rozmowy nie są zakończone – odpowiada Adam Pawlicki. – Też nie mamy – słyszymy, gdy pytamy o organizatora.
           
Przy okazji udaje nam się od burmistrza wyciągnąć nową informację. - Jest to w fazie jeszcze rozmów i dyskusji, ale warto coś nowego powiedzieć – myślimy nad tym, aby na koniec festiwalu, czyli w niedzielę, zrobić zabawę z wykorzystaniem coverów znanych utworów. Nie tylko rockowych, ale rockowych też, i połączyć to z muzyką klunową, czyli takie „disco party” przy muzyce klubowej i rockowej – ujawnia Adam Pawlicki. - Nowy projekt, który jeszcze nie zafunkcjonował, ale Jarocin jest właśnie taką sceną, gdzie różne nowe zabawy muzyczne powinny mieć miejsce – tłumaczy. Adam Pawlicki podtrzymuje także to, co napisał w oświadczeniu. - Na pewno nie będzie disco polo na Jarocin Festiwal – deklaruje. - Nikt nie powiedział, że to planujemy, a osoby, które wprowadzały, celowo bądź dla żartu, w błąd są niepoważne. Zachowały się szkodliwie dla Jarocina – dodaje burmistrz Jarocina. „W kwestii wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem – Jarocińskich Rytmów Młodych – informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie” – włodarz również zadeklarował już dwa tygodnie temu

           
„Poza tym, w budżecie gminy na organizację festiwalu zabezpieczonych zostało 500.000 złotych” – pisze Adam Pawlicki w oświadczeniu opublikowanym w połowie lutego. - Myślimy o tym, aby były ulgowe bilety – słyszymy zaś od burmistrza, gdy pod koniec miesiąca pytamy go o to, czy może tańsze bilety dla mieszkańców gminy Jarocin, jak to było w latach poprzednich, już zostały ustalone. Kiedy możemy więc spodziewać się konkretów dotyczących Jarocin Festiwal 2019? - Jak uzgodnimy, dopniemy sprawę tego, kto będzie producentem festiwalu. Myślę, że wtedy – odpowiada burmistrz Jarocina. - Za dwa, trzy tygodnie – deklaruje po chwili.


Dlaczego Adam Pawlicki podjął decyzję o zmianie formuły festiwalu? Burmistrz wyjaśnił to w swoim oświadczeniu, którego fragment zamieszczamy poniżej:

„Zgadzam się z opiniami, iż poziom i zainteresowanie ostatnimi edycjami festiwalu były wyraźnie mniejsze. Potwierdził to audyt festiwali za 2016 i 2017 rok. Postawiliśmy wówczas na odważną zmianę formuły festiwalu, przenieśliśmy go do centrum miasta, zorganizowaliśmy liczne wydarzenia towarzyszące. Mimo, iż wszystkie elementy zostały dobrze przemyślane i doskonale wykonane pod względem organizacyjnym, stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników wydarzenia pozostawiał wiele do życzenia. Biorąc to pod uwagę oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców Gminy Jarocin oraz festiwalowiczów, podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły festiwalu”.
 
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.