Dzisiaj jest: 30.6.2022, imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Przebudowa za ponad 3 mln zł

Dodano: 3 lata temu Czytane: 422 Autor:

Ruszył kolejny etap modernizacji gostyńskiego stadionu miejskiego. Prace trwają przy bocznej płycie. Jeszcze w tym roku zmieni się ona w boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Przebudowa za ponad 3 mln zł
1 mln zł dotacji na budowę boiska na stadionie miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pochodzą one z programu modernizacji infrastruktury sportowej. Całość zadania ma kosztować 3,1 mln zł.
           
Finalnym efektem prowadzonych aktualnie prac będzie boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy sztucznej o wymiarach 105x65 m. – Zostanie ono ogrodzone i wyposażone w sprzęt: piłkochwyty, bramki, chorągiewki, wiaty dla zawodników rezerwowych. Będzie także oświetlone. Dotychczasowe lampy zostaną zastąpione ośmioma słupami o wysokości 15 m z naświetlaczami w technologii LED – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń.


Prace budowlane na stadionie miejskim zakończą się prawdopodobnie – jak podają gostyńscy urzędnicy – do końca maja. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Concept Trade oraz CT Sport Sp. z o. o.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.