Dzisiaj jest: 28.5.2022, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Spektakularny sukces biblioteki

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1049 Autor:

111 tys. zł pozyskała BPMiG Jarocin na działania kulturalno-edukacyjne. Dzięki tym pieniądzom zrealizuje ona pięć projektów – wszystkie, o których dofinansowanie się starała.

Spektakularny sukces biblioteki
Dzięki tak ogromnemu finansowemu sukcesowi, po trzech latach przerwy, twórcy książek dla dzieci przyjadą na spotkania autorskie i warsztaty aż do ośmiu bibliotecznych filii. Zaplanowano też bajkowe święto w Jarocinie przed Biblioteką Główną, którego gośćmi specjalnymi będą Katarzyna Stoparczyk i muzycy z zespołu Jerz Igor. Dzięki kolejnej dotacji przedsięwzięcia pn. „Legendoczytacze na szlaku”, już po raz trzeci, starsze dzieci wezmą na warsztat lokalne legendy i ważne miejsca tworząc karty opowieści do teatrzyku kamishibai i sentymentalne mapy swoich miejscowości.

Ciekawie zapowiada się także projekt dedykowany młodzieży pt. „Łowcy cytatów”. Będzie on okazją do spotkania z youtuberką i zapoznania się z kreatywnym tworzeniem haseł LOESJE. W ramach projektu powstaną literackie szablony z cytatami, zwiastuny książek w iście hollywoodzkim stylu i pokaz multimedialny na fasadzie nowej biblioteki w Kamienicy nr 17. Dla rodzin z kolei, bibliotekarki przygotowały podróżniczy weekend pn. „Na walizkach – podróże małe i duże” ze sporą liczbą warsztatów i spotkań z podróżnikami z krwi i kości oraz autorami książek podróżniczych czy blogerami. Zaplanowano  też wystawy i pokazy niezwykłych zdjęć.

Będzie też coś dla samych bibliotekarzy. – „Bibliotekarze w akcji” to cykl szkoleń, dzięki którym oferta jarocińskiej biblioteki stanie się jeszcze lepsza. Odwiedzimy też Warszawskie Targi Książki, które pomogą nam wzbogacić ofertę książek w naszych palcówkach i zaowocują kontaktami z pisarzami, których potem będziemy mogli gościć na spotkaniach autorskich – podkreśla Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.  - To będzie bardzo intensywny rok, pełen wyzwań i ciekawych spotkań, których już nie możemy się doczekać. Mamy nadzieję, że projekty zadowolą naszych czytelników i użytkowników i że wszyscy będziemy się doskonale bawić podczas poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach naszych projektów – dodaje. Dyrektor BPMiG Jarocin już dziś zaprasza do spędzania wolnego czasu z biblioteką.


To, że jarocińska biblioteka jest (co najmniej) na piątkę doskonale już wiedzą mieszkańcy gminy. Teraz przekonali się o tym także pracownicy ministerstwa kultury, którzy dotacje przyznali wszystkim pięciu projektom złożonym przez książnicę. A jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości do działań podejmowanych przez bibliotekę będzie miał mnóstwo okazji, aby skorygować swoje myślenie.
Źródło: JAPIK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.