Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Atrakcja nie tylko dla najmłodszych

Dodano: rok temu Czytane: 228 Autor:

Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza z wieżą obserwacyjno-widokową została oficjalnie otwarta. Znajduje się przy ul. Ceglarskiej w Krotoszynie Inwestycja ma uczyć dzieci i dorosłych miłości do przyrody.

Atrakcja nie tylko dla najmłodszych
Ścieżkę dydaktyczną tworzą cztery tablice z informacjami przyrodniczymi. Sama wieża widokowa zaś jest stalowa i ma 15,6 m wysokości. Została usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie krotoszyńskich lasów stanowiących Obszar Ochrony NATURA 2000. Ustawiono ją przy skrzyżowaniu ul. Ceglarskiej z ul. Bractwa Kurkowego w Krotoszynie, czyli w najwyżej położonym punkcie miasta. Na wieży zamontowana została luneta przybliżająca pozwalająca na obserwację przyrody. Przy okazji tworzenia ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej i wznoszenia wieży widokowej zadbano także o zagospodarowanie terenu wokół nowych atrakcji. Ustawiono tam więc m.in. stoliki edukacyjne zadaszone wiatą. Zamontowano oświetlenie „typu parkowego”, położono kostkę betonową. Dokonano także nowych nasadzeń i ułożono trawnik.
           
- Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza służyć ma przede wszystkim do realizacji plenerowych zajęć dydaktycznych z zakresu ochrony przyrody dla dzieci i młodzieży. W ramach godzin lekcyjnych planuje się organizację zajęć dla dzieci z klas IV-VIII wszystkich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Krotoszyn. Planuje się, że z nowopowstałej ścieżki korzystać będzie również duża część mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn, w tym w ramach działalności Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, jak i osoby przejezdne – czytamy w informacji prasowej Gminy Krotoszyn.


Koszt realizacji robót budowlanych wykonanych podczas tworzenia ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej z wieżą obserwacyjno-widokową  to ponad 360 tys. zł. Miasto i Gmina Krotoszyn na realizację tego przedsięwzięcia otrzymali 180 tys. zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.