Dzisiaj jest: 3.4.2020, imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Włoskie szkolenie

Dodano: rok temu Czytane: 228 Autor:

Ponad 40 osób z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wzięło udział w unijnym projekcie pn. „Gastronomia i Hotelarstwo – Aktywność na Rynku Pracy TRIO”.

Włoskie szkolenie
W ramach projektu pn. „Gastronomia i Hotelarstwo – Aktywność na Rynku Pracy TRIO” europejską ścieżkę kształcenia zorganizowano dla uczniów OHP w Pleszewie, którzy zdobyli wykształcenie  gastronomiczne, hotelarskie oraz pokrewne. W szkoleniu wzięli udział mieszkańców powiatów: pleszewskiego, ostrowskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego Nową wiedzę i umiejętności nabywali w malowniczym włoskim Spoleto.

szkoleniu wzięli udział także nauczyciele Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie. – Mobilność (szkolenie – przyp. red.) kadry  obejmowała 10 osób, Byli to nauczyciele przedmiotów zawodowych, doradcy zawodowi i kadra zarządzająca – ZSZ i Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Pleszewie. Myślę, że nasza młodzież nabyła dzięki temu wielu przydatnych w życiu umiejętności, z kolei kadra poznała inne metody nauczania – wyjaśnia Wiesława Wawroska, wicedyrektor CKiW OHP. Wyjazd uczniów i ich nauczycieli do Spoleto był możliwy dzięki współpracy Ochotniczych Hufców Pracy z włoskimi  organizacjami partnerskimi - Azzura Società Cooperativa Sociale oraz Umbria Training Center.


Główne zadania i efekty programu pn. „Gastronomia i Hotelarstwo – Aktywność na Rynku Pracy TRIO” to:
wymiana europejskich doświadczeń, propagowanie innowacyjnych metod pracy, nawiązanie bezpośredniej współpracy międzynarodowej, poznanie odmiennych rozwiązań organizacyjnych, porównanie polskiego i włoskiego systemu szkolnictwa zawodowego, nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, poznanie włoskiej kultury, nabycie swobody w komunikacji międzynarodowej, poznanie tematyki dotyczącej zagadnień edukacji zawodowej uczniów, poznanie nowatorskich rozwiązań w treściach nauczania i zarządzania placówką szkolenia zawodowego.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.