Dzisiaj jest: 3.4.2020, imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Międzynarodowe odwiedziny

Dodano: rok temu Czytane: 263 Autor:

Niecodziennych gości podejmował Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. Wręczył on dowód osobisty obywatelowi świata, którego korzenie wywodzą się z Pyszącej. Spotkał się także z delegatami z Gruzji.

Międzynarodowe odwiedziny
Lech Jeske aktualnie mieszka w Hiszpanii, ale jego rodzina pochodzi z Pyszącej. Dwa lata temu od wojewody mazowieckiego otrzymał potwierdzenie obywatelstwa polskiego. W październiku w Śremie złożył wniosek o dowód osobisty. Teraz, będąc w podróży po ojczystym kraju swoich przodków, odebrał polski dokument tożsamości. Wręczył mu go w ratuszu Adam Lewandowski, burmistrz miasta.
           
Gruzini zaś do Śremu przyjechali na rozmowy o międzynarodowej współpracy. Swoje kroki skierowali tu wprost z Warszawy, gdzie uczestniczyli w I Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Gruzji. W Zgromadzeniu brały udział delegacje parlamentarzystów z Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Parlamentu Gruzji. ​- Członkowie Zgromadzenia podkreślili znaczenie umacniania współpracy gospodarczej obu krajów, wyrazili zadowolenie ze skutecznej współpracy na poziomie władz lokalnych i zachęcili do promowania wymiany kulturalnej oraz naukowej – czytamy w informacji prasowej Gminy Śrem. Adam Lewandowski jest już po pierwszych rozmowach ze swoimi gruzińskimi gośćmi.


- Dyskutowano  na temat możliwości współpracy partnerskiej oraz działań w zakresie wymiany kulturowej, doświadczeń w dziedzinie administracji samorządowej czy potencjału gospodarczego – podają urzędnicy magistratu. Na efekty spotkania przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Przy okazji wizyty w Śremie Gruzini odwiedzili Urząd Miejski oraz przedsiębiorstwa na terenie gminy. Ich wizyta u burmistrza Adama Lewandowskiego została zainicjowana przez przedstawicieli Stowarzyszenia Kukiz’15.
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.