Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Nastoletni złodzieje

Dodano: 3 lata temu Czytane: 497 Autor:

Trzy rowery o łącznej wartości 4.500 zł oraz sprzęt wędkarski wyceniony na 1.000 zł ukradli 18- i 19-latek. Swoje łupy zabierali z piwnic i wózkarni na os. Jeziorany w Śremie.

Nastoletni złodzieje
Z jednej z piwnic na os. Jeziorany w Śremie zniknął rower warty 2.500 zł. Włamywaczy namierzono. Okazali się nimi 18- i 19-latek. Nastolatkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. To tam wyszło na jaw, że mają na swoim koncie jeszcze więcej włamań.
           
- Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawcy, na co dzień przyjaciele, na początku roku postanowili, że będą włamywać się do piwnic oraz wózkarni, aby kraść rowery i wszystko to, co można łatwo sprzedać, a w ten sposób „zarobić”. Nie mieli podzielonych ról, raz jeden stał na czatach, innym razem drugi, ale „specjalistą” od pokonywania zabezpieczeń był 18-latek – mówi nadkom. Ewa Kasińska. Jak ujawnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie, nastoletni amatorzy cudzego mienia w sumie włamali się do dwóch wózkarni i dwóch piwnic na os. Jeziorany w Śremie. - Z pomieszczeń tych ukradli trzy rowery o łącznej wartości 4.500 zł oraz sprzęt wędkarski wyceniony na 1.000 zł – dodaje nadkom. Ewa Kasińska.
Większość zrabowanego mienia wróciła do pokrzywdzonych. Prawowici właściciele odzyskali dwa rowery i sprzęt wędkarski.

           
Młodzi włamywacze usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. - Przyznali się do zarzucanych im czynów – podaje oficer prasowy KPP w Śremie. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 18- i 19-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

 
Źródło: Magazyn Życie Wielkopolski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.